Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


İnsanlığın Efendileri

İnsanlığın Efendileri

İnsanlığın Efendileri

Makaleler ve Konferanslar (1969-2013)

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar:
Yayınevi :

BGST

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

"İnsanlığın Efendileri", Noam Chomsky'nin kitaplarında yer almayan, 1969-2013 yılları arasındaki makalelerinden ve konferanslarından oluşuyor.

"İnsanlığın Efendileri", "kendini yönetmekten aciz, cahil ve tehlikeli bir sürü" olarak gördükleri halkı yönetebilmek için çeşitli mekanizmalar geliştirdiler.

Şirketlerin güçlenmesiyle halk yönetim süreçlerinden dışlandı ve demokrasinin içi boşaltıdı. Medya, sakıncalı gerçekleri örtbas eden bir propaganda aygıtına dönüştürüldü.

Entelektüeller ve akademisyenlerin büyük bölümü, egemenlerin çıkarlarını bütün toplumun çıkarlarıymış gibi göstermek için kullanışlı söylemler ürettiler. Bütün bunlar, "cahil ve tehlikeli sürü"nün kendine dayatılan sisteme "rıza göstermeden razı olması" için yapıldı.

Noam Chomsky "İnsanlığın Efendileri"nde zengin tarihsel olgular ve derinlemesine bir analizle bu yönetim tekniklerini ele alıyor.

"İnsanlığın efendilerinin güttükleri habis düsturun her çağda, 'Her şey bizim olsun, başkaları zırnık alamasın!' biçiminde olduğu anlaşılıyor."
-Adam Smith-
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 241

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: BGST

İlk Baskı Yılı : 2016

Sayfa Sayısı : 241

Dil : Türkçe

ISBN: 9789756165737


Yorumlar (0)

Henüz yorum yapılmadı!