Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


        
    
İnsan Çatlatan Hayvan Öyküleri

İnsan Çatlatan Hayvan Öyküleri

İnsan Çatlatan Hayvan Öyküleri

Yazar:
Yayınevi :

Everest Yayınları , Öykü Dizisi

Tükendi
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.

İnsanlık tarihinden çok daha eskilere uzanır, hayvanların tarihi. Onların öyküleri,insan zihninin hayal edebileceğinin ötesinde, tahminlerin ise çok uzağındadır. Hayvanlar, onlarla paylaşmadığımız zaman kadar, paylaştığımız zamanı da bambaşka bir manzarayla anlatır.

İnsan Çatlatan Hayvan Öyküleri`nde yer alan bu on bir eğlenceli, tuhaf ve sarsıcı öyküde hayvanlar, en derin korkularımızın, özlemlerimizin birer yansıması. İhtiyatla Fil Marysue`yu yıkayan bir hayvanat bahçesi çalışanı, iş arkadaşlarının yaşamları hakkında duyduğu tuhaf, korkunç öykülerin etkisi altında kalır. Zürafalar, bakıcılarından daha iyi yaşam koşulları talep eder ve kendilerine toplu intihar etmiş süsü verirler. Post-kolonyal Afrika`da dikbaşlı bir kadın, ağaçlardaki maymunların özgürlüğünün çekiciliğine kapılır; bir çocuk tavşanıyla korkunç oyunlara dalar; gururlu bir koca, karısına duyduğu öfkeyi onun ödüllü horozundan çıkarır..


Dili: Türkçe
Yayınevi: Everest Yayınları

Sayfa Sayısı : 205

İlk Baskı Yılı : 2007

Dil : Türkçe

ISBN: 9789752894297

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Notos Öykü Eleştirdi

"Filler mutsuz olunca gider"

EZOP’a atfedilen ünlü masalda, Tanrıların Tanrısı Zeus, hayvanlara verilen güçleri kıskanan ve kendine haksızlık yapıldığını düşünerek veryansın eden insaoğlu ve insankızına öfkeyle şu yanıtı verir: “Ben sana en üstün gücü, düşünme, anlama ve anlatma gücünü verdim. Hiçbir canlı bu güce karşı koyamaz, eğer sen bu gücü gereği gibi kullanırsan hem doğaya egemen olursun, hem de öteki insanlara.”.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar (0)

Henüz yorum yapılmadı!