Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


İmparatorluk - Britanya'nın Modern Dünyayı Biçimlendirişi

İmparatorluk - Britanya'nın Modern Dünyayı Biçimlendirişi

İmparatorluk - Britanya'nın Modern Dünyayı Biçimlendirişi

Britanya'nın Modern Dünyayı Biçimlendirişi

10/10 - 3 Kişi FAVORİLERİME EKLE
  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!


Harvard Üniversitesi'nin ünlü tarih profesörü Niall Ferguson, İmparatorluk isimli bu kapsamlı incelemesinde Britanya'nın nasıl bir imparatorluğa dönüştüğünü ve modern dünyayı hangi yollarla yarattığını anlatıyor. "Bir zamanlar dünya nüfusunun kabaca dörtte birini yöneten, yeryüzünün yaklaşık aynı oradaki kesimini kapsayan ve neredeyse bütün okyanuslarda hüküm süren bir İmparatorluk vardı..." Niall Ferguson'un bu sözlerle başlayan kitabı, Britanya İmparatorluğu'nun macerasıyla günümüzde dünyayı şekillendiren küreselleşme arasında tartışma yaratacak bir paralellik kuruyor. Ferguson bir yandan kölelikten sömürgeciliğe, yerel halklara yönelik katliamlardan ticari sömürüye Britanya İmparatorluğu'nun karanlık mirasını eleştiriyor, bir yandan da modern dünyayı Britanya İmparatorluğu olmadan düşünemeyeceğimizi, yaşadığımız dünyanın finansal, toplumsal ve siyasi kurumlarını şekillendirenin bizzat imparatorluk kültürü olduğunu gösteriyor.Sayfa Sayısı: 392

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları

Medya Cinsi : Ciltsiz

Hamur Tipi : 2. Hamur

Baskı Sayısı : 4. Baskı

Ebat : 14x21

Sayfa Sayısı : 392

İlk Baskı Yılı : 2011

Dil : Türkçe

ISBN: 9789750819742

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Fikri Sabit

“Dünyamız tıpkı nörotik bir insan gibi dağıtmış durumdadır.”…  İnsanlığın yetiştirdiği gelmiş geçmiş en büyük hekimlerden biri ve 20.yy’ın belki de en önemli düşünürü Carl Gustav Jung, Bilinçdışına Giriş’te İnsanın Ruhu başlığı altında işte böyle der. “Bir an için insanlığı tek bir birey olarak düşünürsek, onun da tıpkı bireyler gibi bilinçdışı güçlerden etkilendiğini görürüz. İnsan ırkı da belli sorunları ayrı çekmecelerde saklı tutar gibidir. İşte tam bu yüzden ne yaptığımızı çok iyi düşünmeliyiz; çünkü hepimiz kendi yarattığımız ölümcül tehlikelerin tehdidi altındayız.” 
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar (1)

basic books

Yapı Kredi Basic Books´tan çıkan kitapları neden basıyor? Onun yerine oldukça iddialı kitaplar ve daha kapsamlı incelemeler var.