Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


İcatlarım

İcatlarım

İcatlarım

Kendi Kaleminden Tesla

9/10 - 6 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar:
Çevirmen: Nurhan Barut
Yayınevi :

Zeplin Kitap

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Yaşadığı dönemde değeri bilinmemiş ve anlaşılmamış dâhi bilim adamı Tesla, hem icatları hem de kişiliği ile ölümünden yıllar sonra yeniden keşfedilmiştir. Elinizdeki kitap, Tesla’nın kendisini tüm yönleriyle ve ayrıntılarıyla anlattığı tek eseridir. İcatlarım’da bir bilim adamının doğuşuna ve mücadelesine birinci elden tanık olacak, bazen sevinecek, bazen umutlanacak bazen de uğradığı haksızlıklara kızacaksınız. Ve sonunda ise tüm yönleriyle Tesla’yı anlamış olacaksınız…


 


 

(Tanıtım Bülteninden)

Hamur Tipi : 2. Hamur

İlk Baskı Yılı : 2015

Baskı Sayısı : 4. Basım

Sayfa Sayısı : 112

Ebat : 13x20

Dil : Türkçe

ISBN: 9786059115650


Yorumlar (1)

Tevazuya yer yok

Bilinenlerin, ismi hatırlananların ya da servet sahibi ilim adamlarının aksine kendini insan hayatını doğaya zarar vermeden ve insan çıkarına en uygun icat ve yenilikler yapmaya adamış bir adamın hikayesi.

Düşünün ki bu gün, günlük yaşantıda kullandığımız neredeyse tüm aletlerde ve hatta bu günden de ilerisini öngörüp  insanoğlunun henüz tam anlamıyla gerçekleştirilemeyen yapay zeka hakkında fikirler onun ayak izlerini taşıyor. İşte deha Tesla kendini anlatırken tevazuya yer vermeden dehasının kaynağını ve onu icat etmeye iten sebepleri dağınıkta olsa anlatıyor.