Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Huzursuzluk

Huzursuzluk

Huzursuzluk

7/10 - 116 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Doğan Kitap , Roman Dizisi

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Merhamet zulmün merhemi olamaz!


 


İstanbul’un kargaşası içinde sıradan bir yaşam süren İbrahim, çocukluk arkadaşı Hüseyin’in ölüm haberi üzerine doğduğu kadim kent Mardin’e gider. Onun, önce sevdaya sonra ölüme yazılmış, Mardin’de başlayıp Amerika’da sona ermiş hayatını araştırmaya koyulur. Böylece âdeta bir girdabın içine çekilir, tutkuyla ve hırsla gizemli bir kadının peşine düşer. 


 


Harese nedir, bilir misin? Develerin çölde çok sevdiği bir diken var. Deve dikeni yedikçe ağzı kanar. Tuzlu kanın tadı dikeninkiyle karışınca bu, devenin daha çok hoşuna gider. Kanadıkça yer, bir türlü kendi kanına doyamaz… Ortadoğu’nun âdeti budur, tarih boyunca birbirini öldürür ama aslında kendini öldürdüğünü anlamaz. Kendi kanının tadından sarhoş olur.


 


Mardinli Hüseyin ile IŞİD zulmünü misliyle yaşamış Ezidi kızı Meleknaz’ın ve kelamın çocuklarının hikâyesi... Livaneli okuru, sevda ile acının iç içe geçtiği bir Ortadoğu gerçeğiyle buluşturuyor.


(Tanıtım Bülteninden)

Hamur Tipi : 2. Hamur

İlk Baskı Yılı : 2017

Baskı Sayısı : 1. Basım

Sayfa Sayısı : 160

Ebat : 14x20

Medya Cinsi : Ciltsiz

ISBN: 9786050939828


Yorumlar (17)

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Güzel

Gayet akıcı bir anlatım

Huzursuzluk

İnsanlığımızı sorgulayacağımız bir kitap, okumayan kalmamalı.

Huzursuzluk

Bir solukta okuyup bitirdiğim bir kitap oldu. Acının saf, gerçek tanımı ile şimdiki acı tanımının farkını ortaya koyan bir eser. Okurken insanın içine huzursuzluk tohumu bırakıp insanı kendisini keşfetmeye yönlendiriyor.