Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


        
    
Heyulanın Dönüşü

Heyulanın Dönüşü

Heyulanın Dönüşü

4/10 - 4 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar:
Yayınevi :

Can Yayınları , Roman Dizisi

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Kitaplarıyla edebiyatımıza özgün katkılarda bulunan Yiğit Bener, yeni romanı Heyulanın Dönüşü'yle Can Yayınları'na katılıyor.

Heyula, kendisine bu adı veren bir anlatıcı. Ülkesini terk etmek zorunda kalmış, yaşamını orada kaybetmiş, sonra bu dünyaya geri gelmiş bir hayalet. Ülkesine dönüyor ve kendi ağzından bize kendi yaşamını anlatıyor, yaşamı ve ölümü sorguluyor. Yaşamın anlamı nedir? Dostlarımızla, ailemizle, içine doğduğumuz toplumla nasıl, ne zaman hesaplaşacağız?

Heyula'nın Dönüşü'nün, bildiğimiz romanlara benzemeyen bir kurgusu var. Olay örgüsüne, karaktere dayalı bir metin değil önümüzdeki. Yaşamın mizahını olduğu kadar acısını da bütünüyle farklı bir gözle okuruna aktaran bir antiroman...


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 360

Baskı Yılı: 2014


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 289

Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

Sayfa Sayısı : 360

İlk Baskı Yılı : 2011

Dil : Türkçe

ISBN: 9789750721779


Yorumlar (1)

Roman değil...

Bir roman okuyacağıni düşünen okur biraz hayal kırıklığı yaşayabilir. Zaten o yüzden olsa gerek, kitabın arka kapağında yer alan tanıtım yazısı şu cümlelerle bitiyor:

"Heyula´nın Dönüşü´nün bildiğimiz romanlara benzemeyen bir kurgusu var. Olay örgüsüne, karaktere dayalı bir metin değil önümüzdeki. Yaşamın mizahını olduğu kadar acısını da bütünüyle farklı bir gözle okuruna aktaran bir antiroman..."

Güzel bir toplumsal eleştiri, taşlama, anı kitabı olarak okunabilir.  Ama özellikle parantez, dipnot isimli adeta bir "heyula kullanma kılavuzu" havasındaki bölümlerde heyula kelimesi bazen o kadar çok tekrarlanmış ki, bu tekrarlar bir heyulaya dönüşüyor ve insan kendini bir süre sonra bir dersteymiş gibi hissediyor. Belki de antiromandan kasıt budur...