Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Herkesin Bilmediği Olağanüstü Yerler

Herkesin Bilmediği Olağanüstü Yerler

Herkesin Bilmediği Olağanüstü Yerler

Yayınevi :

Boyut Yayın Grubu , Seyahat Kitapları Dizisi

Tükendi
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.

Gizli hazinelerimizi herkese göstermek iyi bir fikir mi? Bilmiyoruz. Bu kitabı biraz ürkerek yayınlıyoruz.
Seçtiklerimiz sıradışı yerler, tılsımı olan yerler. Onları yirmibeş yıllık bir süreçte keşfettik; çoğuna tekrar tekrar döndük. Her seferinde kendimizi bir an için de olsa günlük yaşamın sıradanlığından kurtulmuş hissettik. Plajda yaşamın sıradanlığından kurtulmuş hissettik. Plajda tembellik ederken asla duymadığımız özgürlük ve coşku duygusunu bu yerlerde yaşadık. Yakınlarımıza heyecanla anlattık.
Aynı heyecanı şimdi daha geniş bir çevreyle paylaşmanın cazibesine karşı koyamıyoruz.
Herkesin bildiği olağanüstü yerler bu kitapta yer almıyor. Ayasofya'yı, Selimiye'yi, Alanya Kalesini, Kayaköy'ü, Sumela'yı, Nemrut Dağını küçümsüyor değiliz. Ama bizimle beraber yüzbin kişinin gezdiği yerlerde o heyecanı duyamıyoruz. Paketlenip etiketlenmiş mucizeler bizi sıkıyor. Otoparkı ve büfesi olan tapınaklarda, dayanılmaz bir saçmalık duygusuna kapılıyoruz.
Belki de kimseye bir sır fısıldar gibi anlatamayacağımız için bu yerler ilgimizi çekmiyor.Sayfa Sayısı: 240

Baskı Yılı: 2000


Dili: Türkçe
Yayınevi: Boyut Yayın Grubu

İlk Baskı Yılı : 2000

Sayfa Sayısı : 240

Dil : Türkçe

ISBN: 9789755213774


Yorumlar (8)

TÜM YORUMLARI GÖSTER

Kitap adı nedeniyle beni cezbetti ama bilgi açısından son derece zayıf.

Kitabı adını ilginç bulduğum için almıştım fakat içerik bence çok zayıf ve tanıtılan yerler çok bilinmedik yerler değil !

Dün satın aldım. 12 saat içinde fasılalarla okudum. Rahat ama çok fazla konsantre bir anlatım. Latifeden sinik çimdiklemelere uzanan ama devamlı tebessüm ettiren yorumları beğendim. Gönül ister ki, daha çok yer gezsinler ve bunun devamı, tamamlayıcısı ikinci, üçüncü, beşinci kitaplarla bir seri meydana getirilsin. Ancak daha teferruatlı bilgi beklemekte ısrarlıyım. Devam...