Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Heba

Heba

Heba

6/10 - 12 Kişi FAVORİLERİME EKLE
  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Heba bir çocukluk hatası gibi unutulan insanlığımızın, vicdan denen anahtarın, bir sınır boyunda gizlenenlerin, bir ömrü minnetle kaybedenlerin romanı.


Heba; delinmiş bir uykunun ve onu bulanların hikâyesi...


“Heba muhteşem ve merak uyandırıcı bir roman. Sanki dünyanın hiç bilmediğim bir yerine götürdü beni ve aslında her şeyin tanıdık olduğunu gösterdi — aşk her yerde aşk, dost her yerde dost, ihanet her yerde ihanet.”


-NADEEM ASLAM-


“Sıradışı bir hikâye. Tuhaf, rahatsız edici ve romanın güzergâhını zorlayıcı.”


-PIALI ROY, Toronto Star-


“... insanız yahu, kaybetmeye de ihtiyacımız var arkadaş, oturalım oturduğumuz yerde diyebilirdi mesela; ne var ki bunu yapamadı. Biçare çocuk, onun soluğunu kendi soluğu sanıyor şimdi; dilinde Nefise türküsüyle ortalıkta serseri mayın gibi gezinip duruyor. Farkında olmadan kaybetmenin tadını keşfetti de onu mu uzatıyor hergele bilmiyorum ki...”


 


(Tanıtım Bülteninden)


 


 

Hamur Tipi : 2. Hamur

İlk Baskı Yılı : 2016

Baskı Sayısı : 7. Basım

Sayfa Sayısı : 376

Dil : Türkçe

Medya Cinsi : Ciltsiz

ISBN: 9786051850313


Yorumlar (3)

Etkileyici

Etkisinden birkaç gün çıkamadığım, bitirdiğimde kendimce bir muhasebe yaptığım bir kitap. Yazarın sıkı bir takipçisiyim. Bütün roman ve öykülerini çok beğeniyorum

Tek kelime ile muazzam

Hasan Ali Yücelin kitapları arasında en sevdiğim, en etkilendiğim kitabıydı. Sanki kitabın satırları arasında naif adımlarla dolaşan yurdum insanları, buram buram kokan Anadolu sıcaklığı vardı. Rüya ile gerçeğin iç içe geçtiği muhteşem bölümler vardı. Askerlikle anlatılan bölümse kurşun gibi delip geçiyor gerçekten.

Heba

Yazar farklı zamanlarda yazdığı alakasız metinleri güya bir güvercin gözüyle birleştirmeye çalışmış ve buna da roman demiş maalesef.