Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Hayvansal Güdüler

Hayvansal Güdüler

Hayvansal Güdüler

İnsan Psikolojisi Ekonomiyi Nasıl Yönlendirir ve Küresel Kapitalizm İçin Niçin Önemlidir?

8/10 - 3 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Scala Yayıncılık , Borsa - Ekonomi - Yönetim Dizisi

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

"Bu kitap şiddetle ihtiyaç duyulan bir düzeltmedir. Hayvansal Güdüler makroekonomik teorinin sıkıntılı bir anında önemli-hatta belki de belirleyici-bir katkı sunmaktadır"

Robert M. Solow, Nobel Ödüllü iktisatçı
"Bu kitap dinamittir. Temel iktisat ilkelerinin köklü bir biçimde yeniden değerlendirilmesi için yapılan güçlü, haklı ve inandırıcı bir çağrıdır. Standart iktisat teorisinin ikna edici biçimde açıklayamadığı ekonomik olgularla ilgili yepyeni anlayış sunmaktadır. Hayvansal Güdüler ekonomik bunalımlar, işsizlik, yoksulluk, finans krizleri gayrimenkul salınımları ve çok daha fazlası hakkındaki düşünce tarzımızı değiştirecek entelektüel bir devrimin başlamasına yardımcı olacaktır."

Dennis J. Snower, Kiel Dünya Ekonomisi Enstitüsü Başkanı
"Hayvansal Güdüler iktisat alanında finans piyasalarındaki paniğin fazlasıyla açığı çıkardığı bir ihtiyaç olan insani kararlar konusundaki eksiklikleri kabul eden yeni bir başat paradigmanın geliştirilmesine son derece güncel ve önemli bir katkıda bulunmaktadır. Buna benzeyen başka kitap görmedin."

Diane Coyle
The Soulful Science: What Economist Really Do and Why It Matters'in yazarı
"Akerlof ve Shiller hayvansal güdülerin makroekonomik performansa nasıl katkıda bulunduğunu araştırıyorlar. Devresel bunalımlar, enflasyon ve işsizlik, finans piyasalarında ve gayrimenkuldeki salınımlar, yoksulluk ve para politikasının işleyiş şekli gibi bir dizi konuyu ele alıyorlar. Kışkırtıcı ve ikna edici bir kitap."

George L. Perry, Brookings InstitutionSayfa Sayısı: 248

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Scala Yayıncılık

İlk Baskı Yılı : 2010

Sayfa Sayısı : 248

Dil : Türkçe

ISBN: 9789758535736


Yorumlar (0)

Henüz yorum yapılmadı!