Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Hayata Dön

Hayata Dön

Hayata Dön

8/10 - 5 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Remzi Kitabevi , Ev Aile Toplum Dizisi

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Psikiyatrist Budayıcıoğlu'ndan roman tadında bir anlatı...

Hiç de güzel denemeyecek suskun mu suskun bir kız... O sustukça, terapistin tarihin mahrem yerlerinden bulup çıkardığı unutulmuş hikâyeler dökülüyor ortaya.

Genç firavun Tutankamon'un esrarı, Hitler ve Freud'un kişiliklerinde gücün analizi... 18. yüzyılda adına "Fısıltı Sanatı" dedikleri, evli kadınların yaşadığı aşk ilişkileri... Çariçe Katerina'nın çamaşırcılık ve hayat kadınlığından başlayan tılsımlı yazgısı... Eva Peron'un ve Prenses Süreyya'nın hüzünlü hayat hikâyeleri ve daha niceleri...

Derken suskunluk bozuluyor. Çirkin kızın hikâyesi başlıyor. Öyle bir hikâye ki acısıyla, dehşetiyle, hüznüyle her şeyi gölgede bırakıyor.

Çirkin genç kızın açıldıkça güzel bir prensese dönüşmesi... Psikanalizin sihirli değneğinin dokunduğu yerde ortaya çıkan bir başarı öyküsüSayfa Sayısı: 400

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Remzi Kitabevi

Sayfa Sayısı : 400

İlk Baskı Yılı : 2011

Dil : Türkçe

ISBN: 9789751414601

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Bir kadın ve bir psikiyatristten yaşama çağrı
Selim Yalçıner

Ancak bir kadın, böylesine zahmetli bir işe girişebilir,  ancak bir kadın, karşısındakini –bu kişi, kendisinden nefret ediyor bile olsa- bu kadar sevilesi bir hale sokabilir. Bu görüşlerimin aksini kanıtlamış olan ancak benim kendilerinden haberdar olmadığım erkek hekimlerden özür dileyerek “Hayata Dön”ü, bu gezegendeki zorunlu konukluğumuzun hiç olmazsa bazı kişisel ve düzeltilebilir sorunlarına çözüm bulabilmemize büyük yarar sağlayacağı düşüncesiyle, öneriyorum.
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar (2)

hayata dön

bu kitabı halen okuyorum, yazarın ilk okuyup bitirdiğim kitabı ÿ"kral kaybederseÿ"idi, ardından diğer kitaplarını da okumaya karar verdim, insanı şekillendiren tek bir gerçek var ise bunun sadece sevgi olduğunu, sevmenin ve sevildiğini hissetmenin hayatımızı nasıl sürüklediğini , kaderin bazen de kişinin kendisi  tarafından yazıldığını  anlatıyor,  kabul görmek, onaylanmak gibi temel duyguların hayatımızı nasıl evirip çevirdiğini yüzümüze çarpıyor. çok severek okuyorum, farkındalık yaratan emekle yazılmış bir kitap.

Budayıcıoğlu farkı

özellikle psikiyatriye ilgi duyanların okuması gereken bir kitap olduğunu düşünüyorum. bir psikiyatrist gözüyle farklı kişilerin hikayelerinden kurgulanmış bir roman. Budayıcıoğlu´nun diğer kitaplarından farkı, hikayelerin kısa tutularak ayrı ayrı öykü kitabı şeklinde alınmayıp farklı hikayelerin birbiriyle bağlantısını yapıp roman şeklinde sunulması. özellikle Ala adlı bir genç kızın etrafında dönen ve son bulan bir kitap.