Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Hayat

Hayat

Hayat

9/10 - 24 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Metis Yayıncılık , Edebiyat Dizisi

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

"Büyük kent insanın sık kullandığı uyuşturuculardan biri de hız. Aynı şey, telaşsız da aynı sürede yapılabilir, üstelik yapılacak şeye ayrılan zaman ve enerjinin bir bölümü seferberlik sırasında tüketilmeden. Ama hız, insanın içindeki boşlukla yüzleşmemesi için çağdaş normlarında pekiştirdiği ve uyuşturucu niteliği kazandırdığında yavaşlatılması zor bir araç.Sayfa Sayısı: 176

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Metis Yayıncılık

İlk Baskı Yılı : 2002

Sayfa Sayısı : 176

Dil : Türkçe

ISBN: 9789753423656

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Çocuk yalnızlığında toplum, iç savaş tutsağı birey
Fikri Sabit

İşçiler ayakta, küçük esnaf geleceğini yitirdi yitirecek, emekli dullar televizyonlarda başka emekli dulları aramakta, gençler tuhaf yetenekleriyle kısa yoldan para kazanma yolunu seçmişken; televizyon yıldızları mafyayla tuhaf bir iktidar birlikteliği içinde, bürokratlarımız mahalle kavgası tarzında üstümüzde yavaş yavaş tepinmekte ve çocuklar şarkı yarışmalarında gün be gün hayattan ve geleceğimizden elenip dururken, bir çılgınlıklar imparatorluğu değilse içinde yaşadığımız o zaman nedir peki, diye düşünüp duranlara kısacık bir kitap tavsiye ediyorum hararetle: “Zamane”...

.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar (6)

TÜM YORUMLARI GÖSTER
kendinize bir iyilik yapın.

Geleneksel toplum yapısından uzaklaştıkça bireylerin kendilerine ait doğruları ve inançları da farklı yönlerde gelişmeye başlıyor. Bu yeni sistem içerisinde eskinin örf ve adetlerinden uzaklaşırken, bireyselliğin karmakarışık dünyasına tek başına yola çıkmış yolcular gibi ne yapacağını bilmeyen, yaptığı şeylerden emin olamayan, doğruları ve yanlışlarını birbiri içerisine geçmiş varlıklar haline geline geldik. İşte tam bu noktada bizim hayatı algılayış biçimimizden, iç dünyamıza ve tüm çevresel faktörlerden nasıl başa çıkılabileneceğini , bize göre ´´saçma, ayıp, kötü´´ olarak adlandırdığımız bazı davranışlarımızın varlığımızdan ayrılamayan birer parçamız olduğunu ve bunlarla bir denge halinde yaşayabileceğimizi anlatan bir eser. Kitabı okurken bazen aşık olabileceğiniz tasvirlerle, anlatımlarla karşılaşabilirsiniz. Beni cezbeden ufak bazı ayrıntılarda bazen içinde bulunduğumuz durumları, karşılaştığımız olayları ifade edebilecek kelime bulamadığımız anlar olur , işte bu kitapta o sihirli, büyülü  kelimelerin vucüt bulmuş haline şaşıracaksınız.

Geçtan

NLP ve kişişel gelişim kitaplarının sürekli "yaparsın -  edersin" tarzı söylemlerini samimi bulmayan ve bu sebepten psikolojiye ilişkin kitap okumayan bana ilaç gibi gelen çok güzel kitap. Çok sade ve güzel bir anlatımı var. Tavsiye ederim.

hayatın yol haritası

Engin Hoca , hoca olduğunu çok sonra öğrendim,  zira o kadar yalın ve anlaşılır şekilde yazıyor ki  kitaplarını okuyunca bir öğrenci gibi ders almaktan çok arkadaşıyla muhabbet etmiş gibi hissediyorsunuz . "Psikanaliz ve Sonrası"nı da okumuştum o kitapta daha bir hoca gibiydi , "Hayat" ta sokağa inmiş yolları arşınlıyor, çıkmaz sokakları belirliyor, girmemizi tavsiye ediyor, bir rehber gibi  bize yol gösteriyor . Son günlerin popüler deyimiyle Hayat'ın yol haritasını çiziyor. Psikoloji, psikiyatriden hoşlanmayanlara özellikle tavsiye ediyorum .