Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Hayalperestler

Hayalperestler

Hayalperestler

Yazar:
Çevirmen: Cüneyt Arslan
Yayınevi :

Zeplin Kitap

Satış Dışı
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.

Modern edebiyatın başat yazarlarından Robert Musil, Niteliksiz Adam'da da dile getirdiği kavramların bir bileşkesini Hayalperestler'de bir kez daha dile getirir ve yepyeni bir yorum sunar bizlere. Modernite mefhumunun eşliğinde insanın çıkmazlarını, sistemin kör noktalarını ve insanın kaçarak sığındığı idealler dünyasının çelişkilerini gözler önüne serer.

Biz gençken gerçekleşmiş şeylerin gerçekleşebilecek bir şeyin yanında çok önemsiz kaldığını bilirdik. İnsanlığın tüm gelişiminin aslında gerçekleştirilen şeylerde değil; bilinmezliğiyle, ateşiyle düşüncede saklı olduğunu bilirdik. Gençliğimizde, tutkulu insanların içlerinde hiç duygu olmadığını, onun yerine yalnızca şekilsiz, çıplak bir gücün kopan fırtınalarının olduğunu bilirdik!
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 193

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Zeplin Kitap

İlk Baskı Yılı : 2013

Sayfa Sayısı : 193

Dil : Türkçe

ISBN: 9786056404320


Yorumlar (1)

Çok samimi bir kitap

Kitap başlığından da anlaşılacağı gibi hayaller ve o hayaller yüzünden acı çeken bir avuç insanı konu edinmektedir. hayalperest basitçe hayaller müptelası insanlar değil, bedene bürünmüş hayallerdir. Kitaptan güzel bir alıntı: ÿ"Aşk basitçe aşk değildir. o iki bedene bürünmüş iki hayalin karşılaşmasıdır.ÿ"