Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Halef

Halef

Halef

10/10 - 8 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Bilge Karınca Yayınları , Araştırma Dizisi

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Ahir zamanı yaşadığımız şu günlerde kalplerde küllenen imanın ve İslam ilimlerinin yeniden tazelenmesi için, İslam'ın insanlara verdiği hürriyeti ve derin ilimleri tüm açıklığıyla kavratmak için, insanın kâinattaki sonsuz kere tekrarlanan hayatlarını, bu hayatlarındaki evrelerini ve her evredeki olgunlaşmalarını hatırlayabilmeleri için bazı ayetlerin zamanımıza ve ötelerine hitap eden manalarının açıklanmasının vakti gelmiştir.

Bu sepeple, Allah'ın yeryüzlerindeki halifesi olan İlah'ın varlığındaki merkez insanı, Peygamber Efendimiz kâinattaki insanı kebiri, dünyadaki İnsan-ı Kâmili, Fenafil Rabbı, Fenafillahı, Levh-i Mahfuzu ve daha bir çok sırrı daha iyi anlatmak, ortaya koymak için "Halef" isimli kitabımızı kaleme aldık.

Allahü Teâlâ buyuruyor: "Siz bildiklerinizle amel edin, bilmediklerinizi biz size öğretiriz"
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 404

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Bilge Karınca Yayınları

Sayfa Sayısı : 404

İlk Baskı Yılı : 2015

Dil : Türkçe

ISBN: 9786055642761


Yorumlar (5)

TÜM YORUMLARI GÖSTER
"Ne kadar az düşünüyorsunuz?" Mumin, 58

Bu eseri okuduktan sonra Allahü Teala'nın neden Kur'an'da bize onlarca ayette "ne kadar az düşünüyorsunuz" dediğini anladım. Dayatılanın aksine Kur'an okunmalı ve anlamalı. Bu eser bizler için çok önemli bir rehber. Sayın Cafer İskenderoğlu'na sonsuz teşekkür ederim.

İŞTE KİTAP BUDUR

İnsanın Ama´ dan Ebediyete yolculuğunu anlatan kitap budur. Dileriz, kitabın kıymetli yazarı, Yeni kitaplarıyla İnsan olmanın tüm güzelliklerini  hatırlamamızda bizlere rehberlik etmeye devam eder.

Okunası

Bu kitabı yakın zamanda aldım... İslam dinini gerçek manada açıklayan hakikatleri ayetler ışığında bildiren ve insanı araştırmaya ve düşünmeye sevk eden çok faydalı bir eser... Hiç birşey bu kadar basit olamazdı diye düşünürdüm... Sıkışmış kurallarla soru sormamızı engelleyen herşeye günah diye bakan dinimizi bize ögretenlerin kesinlikle öncelikle almaları lazım... Umarım bu uyanma daha çok insana ulaşır... Harika bir eser...