Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Güneşi Uyandıralım

Güneşi Uyandıralım

Güneşi Uyandıralım

9/10 - 30 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen: Aydın Emeç
Yayınevi :

Can Çocuk Yayınları , Çağdaş Dünya Edebiyatı Dizisi

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

"Şeker Portakalı"nın sevimli, küçük kahramanı "Zeze", işte yine karşınızda. Gözlerinin içi yine ışıl, ışıl, yüreği yine sevgi dolu. Ama hüzünleri, biraz daha büyümüş bir çocuğun hüzünleri. Küçüklüğündeki küçük "Şeker Portakalı" yok, ama bu kez de yüreğinde sevgili kurbağa'sı var. Ama "Zeze", yeni babasının iyi niyetine karşılık vermiyor. Evdeki biricik dostu, aşçı "Dadada".Sayfa Sayısı: 256

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Çocuk Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2000

Sayfa Sayısı : 256

Dil : Türkçe

ISBN: 9789750725050


Yorumlar (4)

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Güzel

Bir şeker portakalı değil Zezemiz artık masum bir çocuk değil bir ergendir. Şeker portakalında insanı hüzne boğan o masum çocuğu arıyorsanız almanızı tavsiye etmem. Ama Vasconcelosun o insanı dinlendiren naif anlatım tarzı devam ediyor. Güzel beğendiğim bir kitap ama şeker portakalı beklentisi ile almayın.

..

Dünyanın en tatlı ve duygulu çocuğu Zeze yavaş yavaş büyüyor artık.Yine yaramaz, yine şaşırtıcı bir hayalgücüne ve tertemiz bir kalbe sahip olarak. Şeker Portakalı eşsizdi, onunla kıyaslamak haksızlık olur. Güneşi Uyandıralım da çok sıcak, okurken güldüren ve ağlatan bir roman. Okuduğunuza fazlasıyla değecektir.

Bu şimdiye kadar okuduğum en iyi kitaplardan biri.Hikaye Zeze nin kalbine dost bir kurbağanın yerleşmesiyle başlıyor, O kurbağa Zeznin büyüme sancılarına, yaramazlıklarına,düş kırıklıklarına tanık oluyor ve zezeyi eğitiyor.Kitap bütünüyle çok güzel ve duygusal bence bu kitap Şeker Portakalından da iyi her yaştaki okur için tavsiye edebileceğim bir kitap ve benim başucu kitaplarımdan biri.