Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Günden Kalanlar

Günden Kalanlar

Günden Kalanlar

7/10 - 9 Kişi FAVORİLERİME EKLE
  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Bir roman düşünün ki asıl anlattığı, tek bir satırında dahi geçmeyen duygular, umutlar, hayal kırıklıkları, özlemler olsun. Kazuo Ishiguro'nun benzersiz tarzını en iyi ortaya koyduğu eserlerinden biri olan Günden Kalanlar böyle bir roman...

İngiliz malikânelerinin ihtişamını yitirdiği dönemin son büyük başuşaklarından biridir Stevens. Amerikalı yeni işvereninin arzuladığı düzeni kurmak için birlikte çalıştığı eski kâhyayı ziyaret etmeye karar verir ve İngiliz taşrasında bir yolculuğa çıkar. Yol boyunca karşılaştığı manzaraların ve insanların yarattığı izlenimler anılarıyla ve mesleğinin gereklerine dair düşünceleriyle birleşerek, özenle bastırdığı duygularını ortaya sererken, hayatını idealleri uğruna harcayan Stevens basmakalıp fikirleri ve saplantılarıyla okurun kalbini fetheden eşsiz bir kahramana dönüşür.

Dokunaklı bir dramın özündeki komiği okura yaşatmayı başaran Günden Kalanlar, edebiyat tarihinin köşetaşlarından biri.

"Katman katman açılan, büyüleyici bir roman."
-The New York Times-

"Okuru fark ettirmeden sarsan, parlak bir roman."
-Newsweek-

"Bir yazarın varabileceği en yüksek mertebe... Hayranlık uyandıracak derecede cesur ve bütünlüklü bir anlatı."
-The New York Review of Books-
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 208

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları

Sayfa Sayısı : 208

İlk Baskı Yılı : 2015

Dil : Türkçe

ISBN: 9789750832208


Yorumlar (3)

Yürek burkucu

Aslında stevens da biliyor sıradan bir insan kadar değersiz olduğunu ama bu durumu kabul edemiyor.Lord Darlington´un sadece ülke değil tüm dünya için önemli bir insan olduğunu,önemli bir insana hizmet etmenin aynı şekilde kişiye önem kazandırdığını düşünmesi gerçekten yürek burkuyor.Özellikle ford´un yakıtının bitişi sırasında köye yolunun düşmesi ve kendini önemli göstermeye çalışması fakat bunu yalan söyleyerek yapmaması gerçekten hoş bir kesit :)

Zaman kaybı

bitirmek için kendimi zorladım yani.

Bay Stevens

Gerçekten insanı bir anda dünya´dan çekip alıp başka bir yere götürme konusunda okuduğum diğer bir çok kitaptan daha başarılı. Britanya kırsallarında hoş bir gezinti de yapıyorsunuz. Okurken bir yandan internette Bay Stevens´ın gezdiği yerleri aramadan edemedim.

Kitap ilk başta size sürükleyici gelmeyebilir ama bu yazarın başarısızlığından dolayı değil karakterin tekdüzeliğinden ve yavaşlığından dolayı böyle. Zaten asıl başarı da bu bence, çok zor bir karakter yaratmış ve kitabın okunmasını zorlaştırmadan bunu konuya oturtabilmeyi, usta bir şekilde yapmış

Kitabın sonunda üzüldüm ne yalan söyliyim.Bu şirin kitabın sonu benim için biraz hazinli oldu. Filmi de varmış hemen izleyeceğim.

Yapı Kredi Yayınlarının yeni fontu bana çok küçük geldi. Ya da, ben de yaşlanıyorum artık.