Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Gömülü Dev

Gömülü Dev

Gömülü Dev

8/10 - 17 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen: Roza Hakmen
  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Romalılar Britanya'yı terk edeli çok olmuş. Viraneye dönmekte koca ülke. Neyse ki ortalığı kasıp kavuran savaş bitmiş.

Britonlar'dan Axl ile Beatrice yıllardır görmedikleri oğullarına kavuşmak için tehlikeli topraklarda zorlu bir yolculuğu göze alıyorlar. Başlarına türlü belanın geleceğini de biliyorlar, fakat üstü örtülmüş sırlarını aydınlatacak ateşten haberleri yok henüz. Bir de yollarının kesişeceği kişiler var: Sakson savaşçı, öksüz oğlan ve tıpkı Axl'la Beatrice gibi geçmişinde kaybolmuş, hatıralarının vaat ettiklerine ve alıp götürdüklerine yenik bir şövalye. Hep birlikte sürüklendikleri macera bir kurtuluş mu olacak, yoksa yeni bir felaketin habercisi mi?

Kazuo Ishiguro'dan unutuş ve anıların gücü üzerine zamanı aşan bir öykü; özenle korunmuş bir aşka, intikama ve savaşa dair bir mesel. 'Gömülü Dev', hüzünlü, gizemli, her satırı iz bırakacak bir roman.

"Dünyanın yaşayan en büyük yazarı Kazuo Ishiguro'dan yeni bir roman. Bir başyapıt."
- David Walliams-

"Kazuo Ishiguro öyle tuhaf ve harika bir roman yazmış ki!.. Benzersiz, okuru esir alan bir roman"
-David Sexton, Evening Standard-
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 280

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2015

Sayfa Sayısı : 280

Dil : Türkçe

ISBN: 9789750831751

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Türden türe yetenekli Bay Ishiguro
Mert Tanaydın 22-04-2015

Yetenek, birikim, deneyim, mesele... Yazarların sahip oldukları bu değerler doğrultusunda ömürleri boyunca kurdukları metinler, zamanın ruhunun neresine düşeceklerini, gelecek günler için de geçerli olup olmayacaklarını, okurların raflarında ve akıllarında ne kadar yer tutacaklarını ve kişisel hayallerini ne ölçüde gerçekleştirip gerçekleştirmeyeceklerini belirler.
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar (3)

Kitabın sonunu merak ederek ilerliyorsunuz

Kazuo Ishiguro güçlü bir kalem. Hikaye fantastik öğeler barındırıyor. Kitabın başından sonuna kadar büyük bir sırrın çözülmesi için baş kahramanlar müdacele veriyor ve bazı kısımlar aslında sürükleyici olmasa da, sürekli kitabın sonunu merak ederek ilerliyorsunuz. Fakat ben betimlemeleri çok severim, karakterlerin betimlemesi burada biraz eksik kalıyor gibi görünüyor, insanın gözünde çok canlanmıyor. Bu da olumsuz getirebileceğim bir eleştiri

bitmiyor..

Öncelikle kitabı okurken sıkılırsam eğer kendi ruh halime bakmakla birlikte kitaba olumsuz bir eleştiri getirmemeye çalışıyorum ama dayanamadım diyebilirim. Kitaptaki karakterlerin yaşadığı ruh halini çozebilmiş değilim. Kitap çok kalın olmamasına rağmen bitmiyor. Mantığını kuramadığım konuşmalar çok fazla. Baş karakterimiz hariç geri kalanı çok saçma. 200 sayfaya yaklaşık olaysız geçiyor neredeyse. Açıkçası sıkıcı evet. En etkili ninnilerden daha etkili diyebilirim kitap için. Benim gibi yarım bırakmama huyun sahip arkadaşlarıma önerim hiç başlamamaları..

basarılar

basarılar dılerım merak ettım okuyabılırım