Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Gemileri Sayan Kedi

Gemileri Sayan Kedi

Gemileri Sayan Kedi

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Everest Yayınları , Roman Dizisi

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Gemileri Sayan Kedi, darbe dönemlerinden özellikle yazarın deyimi ile güzdarbesi döneminden açılan yeni bir pencere... Ve o buruk, hüzünlü, acı kokan günlerinin hayatında oluşturduğu derin çizgilerde biriken, kanayan anılar. Roman boyunca yer alan zaman ve mekân detaylarıyla okuru o ana o mekâna götürmeyi başaran yazar, roman kahramanının hesaplaşmalarını kendine özgü dil ve anlatımıyla okurla buluştururken, öte yandan bir kez daha güzdarbesinin ruhlarda yarattığı fırtınaları gözler önüne seriyor... Ö günleri, o zamanların detaylarını, olayları, sanki hiçbirini yerinden oynatmak istemezcesine usulca ve bir o kadar da her şeyi yakıp yıkıp belleklerden silmek istercesine dinamik bir yapıyla okura sunuyor. Bu kitap sadece bir dönem romanı değil; bir yüzleşmenin öyküsü... Yazarın dediği gibi:
"…Zaman, anların tespih tanesi toplamıdır, bir ten katarı misali raylarda…"
Ogün Kaymak
"…Sabahın izini açtılar sana en korkunç simada ve en güçlü tarafta. Dibe doğru yavaş inlerdesin. Ölüm seni gönderiyor. Dip balıklarını görüyorsun çevrende dolaşan . Birlikteler ve seni gözleyerek gülüyorlar, balık gözleriyle!.. Kaç kişiydiler? Hatırlamıyorsun… çok büyük rüzgârlar varmış bilmediğin…"Sayfa Sayısı: 200

Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: Everest Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2011

Sayfa Sayısı : 200

Dil : Türkçe

ISBN: 9789752898448

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Vecdi Çıracıoğlu'nun "Bilge Serserileri"
A. Ömer Türkeş

Birçok ödül kazanmakla birlikte, edebiyatta kendine özgü –eski deyişle nevi şahsına münhasır- bir yol izleyen Vecdi Çıracıoğlu’nun hak ettiği ilgiyi yeterince görmediğini düşünüyorum. İTÜ Metalürji Fakültesi'ni bitiren, çeşitli kentlerde demir-çelik dökümhanelerinde mühendis ve yöneticilik yapan, sonrasında kendisini tümüyle edebiyata veren Çıracıoğlu, bir süre profesyonel düzeyde futbol oynamış, bir süre de Rumelihisarı'nda balıkçılık yapmıştı. Roman ve hikayelerinde hayat deneyimini başarıyla yansıtır; özellikle de dibe vuran insanların dramlarını. “Gemileri Sayan Kedi”, Çıracıoğlu’nun üslubunu, üzerinde durduğu meseleleri ve insanları yansıtması açısından tam bir olgunluk dönemi ürünü.

.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar (0)

Henüz yorum yapılmadı!