Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


        
    
Finkler Sorunu

Finkler Sorunu

Finkler Sorunu

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen: Giray Türkmen
Yayınevi :

Pegasus

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Sıradan bir adam olan ve eskiden BBC'de radyo yapımcısı olarak çalışan Julian Treslove ile medyatik Yahudi filozof ve yazar Sam Finkler, eski okul arkadaşlarıdır. İnişli çıkışlı dostluklarına ve farklı yaşam tarzlarına rağmen hem birbirlerinden hem de yine bir Yahudi olan eski öğretmenleri Libor Sevcik'ten kopamamışlardır.

İki dul Yahudi ile Yahudi olmayan ve hiç evlenmemiş Treslove, bir akşam yemeğinde bir araya gelirler. Âşık olup kaybetmenin acısını tatmadan önceki zamanlarını, kaybetmekten delicesine korkmalarını gerektirecek kadar değer verdikleri şeylerin olmadığı günleri anarak buruk bir akşam geçirirler. Fakat Treslove o gece eve dönerken saldırıya uğrayıp soyulur ve bunun hedef şaşırmış, Yahudi karşıtı bir eylem olduğunu düşünür. Bu olaydan sonra Treslove'ın bütün benlik algısı kaçınılmaz bir şekilde değişecektir.

Finkler Sorunu, dostluğa, kayıplara, ötekileştirmeye, sahip çıkılmaya, bilgeliğe ve insanın olgunluğuna dair komik ama bir o kadar da sert ve cesur bir dille kaleme alınmış, etkileyici bir hikâye…

2010 Man Booker Ödülü Sahibi
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 448

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Pegasus

Sayfa Sayısı : 448

İlk Baskı Yılı : 2016

Dil : Türkçe

ISBN: 9786053439431


Yorumlar (0)

Henüz yorum yapılmadı!