Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


        
    
Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku

Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku

Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku

7/10 - 65 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

İletişim Yayıncılık , Roman Dizisi

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

"Her şeyin iyi gittiğini nerden çıkarıyorsun?" dedi. "Herif rüzgârı kendinden menkul uçurtmanın teki. Ara sıra telleri takılır gibi kadına geliyor gece yarısı." "Fakat Müzeyyen, bu derin bir tutku," dedim. Tırsmaya başlamıştım. Haklı olabilirdi. "Evet, biraz sapık ve tek taraflı bir tutku," dedi, arkasını dönüp gitti. Hikâyeye göre adam, kadını çok seviyor, sevdikçe ruhu büyüyor, eve sığmıyor... Bülbülün çilesi, yazarın zulası... İnceden sarma bir sigara, inceden bir bardak... Jak Danyel isimli bir şişe, Hicran isimli bir yara, tuhaf isimli bir roman. Kafamız iyi, açmayın kapağı, biz böyle iyiyiz.

İlhami Algör, alelacayip aşkların ve oyunbazlığın, hüzünlü dolambaçların yazarı. Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku, İtalyan Yokuşu'ndan aşağı, rüzgâra asılıp Tophane'ye inen roman. Avaramu!
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 65

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: İletişim Yayıncılık

İlk Baskı Yılı : 2014

Sayfa Sayısı : 65

Dil : Türkçe

ISBN: 9789750516832


Yorumlar (8)

TÜM YORUMLARI GÖSTER
belki?

filmi de iyiydi.İlhami Algör´ün en güzel eseri belki de..

Kurgu

Kurgu yonunden yavan bir eser. Net bir sonuc yok. Romanin ilerleyisi icin gerekli olan tezat durumlar, kahramanin ic benligindeki tezatlarla verilmis. Monologlar bence ortalama bir basariya sahip. Meslegi olan yonetmenlikten de dogal olarak parseller seklinde yer vermis. Okumaniz zaman kaybettirmez.

Beğenmedim.

Filmi için olumsuz, kitabı için olumlu çok yorum duymuştum. Bilmiyorum belki de insanların övgüleri üslubun farklılığına yöneliktir, ancak ben kitabı hiç beğenmedim. Konu bütünlüğü yok, net bir final yok. Cümlelerin üzerinde çok düşünülmüş gibi... Yazarın ÿ"Albayım Beni Nezahat İle Evlendirÿ" isimli kitabını da almıştım ama bu kitap bende İlhami Algör hakkında olumsuz bir önyargı oluşturdu. Okumazsanız çok da bir şey kaybetmezsiniz. Benim kitaba puanım 10 üzerinden ancak 5...