Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Esir Şehrin İnsanları

Esir Şehrin İnsanları

Esir Şehrin İnsanları

9/10 - 40 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar:
  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

"Esir Şehir Üçlemesi" edebiyatımızın güçlü ve klasikleşmiş ismi Kemal Tahir'in başyapıtlarındandır. Her büyük ve klasik yapıt gibi, bir ya da birden çok problematiği mükemmel bir biçimde işleyen bu nehir roman dizisinin ilk kitabı olan "Esir Şehrin İnsanları"nda Kemal Tahir, Mütareke Dönemi Osmanlı aydınının ve İstanbul'unun destansı direnişinin ve mücadelesinin benzersiz bir fotoğrafını çekmektedir.

Kurtuluş Savaşı öncesinin anlatıldığı pekçok roman yazılmıştır kuşkusuz, ama hiçbiri bu denli edebi ve ölümsüz olamamıştır.

"Türkiye'yi, Türkleri sahiden tanımak isteyen yerli yabancı herkes Kemal Tahir'i okumak,
anlamak zorundadır."


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 463

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 341

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: İthaki Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2005

Sayfa Sayısı : 463

Dil : Türkçe

ISBN: 9789752730762


Yorumlar (11)

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Esir Şehrin İnsanları

İyi konu ama odaklanmak zor, ben güçlük çektim biraz, karakterlere doğrudan bağlanamadım 7/10

BOŞ sayfa

Kitabın son baskısında sonlara doğru 10 Sayfa kadar boş çıkmış, Kontroldan kaçmış olabilir.
İncelenmesi dileğiyle

Kemal Tahir

Yıllardır konuşurduk bizim milletin neden büyük yazrları yok diye. Bir Dostoyevskimiz, bir Tolstoyumuz neden olmamış diye. Klasiklerin yazıldığı zamanlarda bizde yazılan bir eser bile yok. Bu da şahsen beni umutsuzluğa düşürmüştü.

Yaşar Kemal de okuduk okumasına ancak güzel betimlemeler, halka dair gerçekler, ve sürükleyici öyküler dışında pek bir şey bulamadım.

İnsanlara bu derdi anlatsam onların da bana verdiği cevap ya Oğuz Atay oku, ya da Yusuf Atılgan oku.

Bayramda Kemal Tahir okudum. Diyebilirim ki bizim de büyük bir yazarımız varmış. Kurgu, karakterler, insanlara ait müthiş gözlemler, hatta nasıl Norveç´in Knut Hamsun´u varsa, bizim de Kemal Tahirimiz varmış dedim. Gerçekten psikolojiyi çok iyi anlamış ve müthiş gözlemlerini çok iyi ifadelerle kağıda dökebilmiş. Bir diğer arkadaşın da dediği gibi ben nasıl bu yazarı ve bu kitabı kaçırmışım. Hemen diğer kitaplarına başlıyorum. Son olarak da hem bizim tarihimize değişik bir bakış açısı, ghem de bugünün olaylarının niye böyle devam ettiğini anlatan bir roman yazmış ve bunu neredeyse 70-80 yıl önce yapmış. Helal olsun. Türk edebiyatına uzak kalmayın, bu romanı okuyun.