Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


        
    
Erken Kaybedenler

Erken Kaybedenler

Erken Kaybedenler

8/10 - 184 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar:
Yayınevi :

İletişim Yayıncılık , Çağdaş Türkçe Edebiyat Dizisi

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

AnKara polisiyeleriyle tanıdığımız Emrah Serbes, bu defa direksiyonu kırıyor ve edebiyatımızda pek de işlenmemiş bir başka meseleye el atıyor. Erkek çocukların enerjik, hüzünlü, alengirli dünyasına giriyoruz...
Baba çalışıyor, anne ev hanımı, muhafazakârlığın kalesi...İşçiler, yoksullar, teyzeler, abiler... Kolay ağlayan sert adamlar... Taşra seyrekliği, mahallenin kalabalığı... Kıskanç, gururlu, saf ergenler... Emrah Serbes, çabuk öfkelenen, kolay vazgeçen, baştan çıkmış erkek çocukları konuşturuyor... Kederli, insana dokunan komik hikâyeler bunlar...

"Dizinin dizime değişi, Handan'ın annesi için bir kelebeğin kanat çırpışıysa benim için kasırgaydı. Kaç sene geçti, hâlâ unutmam, günde en az beş sefer aklıma gelir. Biliyorum bu durumun, kökeni memeden kesildiğim güne kadar uzanan psikolojik nedenleri vardır. Ama bir kadını unutulmaz yapan şey, bir vakitler ona duyulan arzunun şiddetiyle doğru orantılı değil midir? O arzunun kıyısında, gerçekleşme olasılığının tam yanı başında, sanki arada başka hiçbir engel yokmuş gibi rahat davranabilmekle, kendini o tatlı yanılsamaya kaptırabilmekle doğru orantılı değil midir? Bu olgunun da mı sorumlusu benim mutsuz geçen çocukluğum? Cevap? Yok! Kalırsın öyle..."
Taşrada ve kâinatta, yapayalnız kalmış erkek çocukların hikâyesi...

Erken Kaybedenler... Yoldan çıkmış bir neslin manifestosu...Sayfa Sayısı: 143

Baskı Yılı: 2009


Dili: Türkçe
Yayınevi: İletişim Yayıncılık

Sayfa Sayısı : 143

İlk Baskı Yılı : 2009

Dil : Türkçe

ISBN: 9789750506765

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Emrah Serbes'le Sözünü Sakınmadan (Video)

Sabit Fikir ve İstanbul Modern işbirliğiyle düzenlenen Sözünü Sakınmadan, dün akşam Emrah Serbes’i ağırladı. Eleştirmenler Semih Gümüş ve Ömer Türkeş yazarın ilk kitaptan bugüne gelişini irdelerken, okurların katılımı ve "Ya kuruyemişçi olacaktım, ya yazar. Yalova depreminde kuruyemişçimiz yıkılınca, ben de yazar olmaya karar verdim," diyen Serbes’in esprili yanıtları söyleşiyi unutulmaz bir paylaşıma dönüştürdü.
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Sabit Fikir

Emrah Serbes'le Sözünü Sakınmadan:
“Ya kuruyemişçi olacaktım ya yazar”

Sabit Fikir ve İstanbul Modern işbirliğiyle düzenlenen Sözünü Sakınmadan, dün akşam Emrah Serbes’i ağırladı. Eleştirmenler Semih Gümüş ve Ömer Türkeş yazarın ilk kitaptan bugüne gelişini irdelerken, okurların katılımı ve Serbes’in esprili yanıtları söyleşiyi unutulmaz bir paylaşıma dönüştürdü. 
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar (23)

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Süper

Kendisine ait okuduğum ilk kitap. Bağımlısı oldum, bayıldım. Tavsiye ederim.

Erken Kaybedenler

Günün o yorgunluğu atmak,tebessüm etmek ve belki de kendinizden bir şeyler bularak,´´edebi değerini´´tartışmadan tavsiye edebileceğim,okunası, güzel bir kitap.

zayıf

deli duman ve behzat ç. serisi ile kıyaslandığında oldukça zayıf kalıyor. edebi değeri olduğu söylenemez. bir günde okunup geçilesi.