Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Ender'in Oyunu - Ender Serisi 1. Kitap

Ender'in Oyunu - Ender Serisi 1. Kitap

Ender'in Oyunu - Ender Serisi 1. Kitap

Tükendi
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.

Altıkırkbeş bu sefer bilimkurgu dünyasının en önemli iki ödülünü aynı anda alan, bilim kurgu, fantazi ve edebiyatın doruklarına uzanan, oyun ve ölüm arasında örülmüş bir seriyle tanışmanızı öneriyor.

On bir yaşındaki bir çocuk, 'Kimse kendi hayatını kontrol edemez; elinden gelenin en iyisi sana iyi insanlar, sevdiğin insanlar tarafından verilen rolleri yerine getirmeyi sevmek,' diyebiliyorsa, onun Dünyayı kurtarması şaşırtıcı olmasa gerek.

Elinizdeki bu kitap bilimkurgu tarihinin en önemli metinlerinden biri olarak kabul edilen Ender Serisi'nin ilk kitabıdır. Bilimkurgu edebiyatının en önemli iki ödülünü, Hugo ve Nebula ödüllerini aynı anda almış ve yayınlandığı günden bu yana çok satanlar listesindeki yerini koruyarak Tüm Zamanların Best Seller'i olarak nitelenmiştir.

Altıkırkbeş Yayın sizi on bir yaşındaki bir çocuğun oyunla ölüm arasında gidip gelen hüzün dolu, sürükleyici ve kırılgan hikâyesine davet ediyor.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 296

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Altıkırkbeş Basın Yayın

İlk Baskı Yılı : 2004

Sayfa Sayısı : 296

Dil : Türkçe

ISBN: 9786055150488


Yorumlar (5)

TÜM YORUMLARI GÖSTER
eleştirilere eleştiri

İnsan bir kitabı eleştirirken onun özüne bakmalı ! Yok de´ler bitişik yazılmış, yok ayrı yazılmış vs. bunlar teferruattır. Negatif eleştirenler maalesef kitabın ana fikrini özümsüyememiş. Bence 40´lı yılların muhteşem bilim kurgu eserleri ile modern bilim kurguyu harika bir şekilde birleştiren nadir eserlerden biri.

Çok kötü bir çeviri

Kitabı aldım, 4 sayfa okuyup çöpe attım. Kitap için henüz güzel veya kötü diye bir yorum yapamam, okuyamadım ve sinirliyim.

Çeviri hataları o kadar bariz ki, Türkçesini okurken bile anlaşılıyor. Amazon.com´dan kirabın orijinalinin ilk sayfalarının preview´ine bakarak karşılaştırdım ve ortada çok bariz bir fark var.

Çeviren adam tamamen saçmalamış. O kadar basitleştirmiş ki terimleri, durum anlaşılamıyor. Bağlaçları kafasına göre çevirmiş. Teknolojik terimleri en azından bilgisayarda gördüğü gibi çevirseydi, yine iyiydi.

Ben İngilizcesini okumaya karar verdim, size de tavsiyem en azından başka bir çevirisi bulmaya çalışın. Bildiğim kadarıyla Ve Yayınları Üçüncünün Oyunları ismiyle çevirdi, umarım o daha iyidir.

Son yillarda okudugum en etkileyici ve kaliteli ki

Kitap olarak  Dune, Rama ve Mulksuzler ile ayni degerde diyebilirim. Karakterler, kurgu ve uslup cok iyi, hersey yerliyerinde ozenerek dusunulup yazilmis bir roman, sonu da cok doyurucu. Okuduguma cok memnunum, herkese tavsiye ediyorum. Tek kotu yani ceviri kotu ve kitapta  cok Turkce hatasi var.