Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Emile - Bir Çocuk Büyüyor

Emile - Bir Çocuk Büyüyor

Emile - Bir Çocuk Büyüyor

8/10 - 5 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Selis Kitaplar

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Yaşadığımız süre boyunca insanlar tarafından eğitiliyoruz ve bizi etkileyen olaylardan edindiğimiz tecrübeyle olgunlaşıyoruz. Bize eğitim veren insanların bizim için çizdiği yol ile yaratılışımıza uygun olan yol zıt yönleri işaret ettiğinde ise ruhsal karşılıklar yaşıyoruz. Yürümemizi istedikleri yolun sonu bize mutluluk getirmeyecek, ancak diğer yolda yürümemiz için de teşvik edilmiyoruz. Bütün hayatımız boyunca böyle çarpıştığımız ve dalgalandığımız için kendi kendimizle uyuşamadan, ne kendimiz için ne de başkaları için iyi şeyler yapamadan hayatımızı tamamlıyoruz.

Çocukları, yeteneklerini ortaya çıkarmaları ve olmak istedikleri şeyi olmaları için özgür bırakmalıyız. Biz onlara hakim, asker ya da din adamı olmalarını değil yaşamayı öğretebiliriz ve onlar bir meslek sahibi olmadan önce insan olmalılar. Çünkü, bir insan ne olmak istiyorsa ya da ne olması gerekiyorsa onu olabilir, sonra vazgeçip başka bir şey olabilir; ama o daima kendisi olarak kalacaktır.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 254

Baskı Yılı: 2014


e-Kitap:

Format:

Sayfa Sayısı: 189

Baskı Yılı: 2003


Dili: Türkçe
Yayınevi: Selis Kitaplar

İlk Baskı Yılı : 2003

Sayfa Sayısı : 254

Dil : Türkçe

ISBN: 9789758724123


Yorumlar (1)

"Ben nerde doğru yaptım"

Ve "ben nerde yanlış yaptım" sorularının cevaplarının bulunduğu, çocuk yetiştirme sanatını "bizden" bir dille, dolayısıyla da çok arkadaşça anlattığı inanılmaz bir rehber kitap bence.. Rousseou´yu olduğu gibi kabul edip sindirebilenlere...