Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


        
    
Elon Musk-Tesla SpaceX ve Muhteşem Geleceğin Peşinde

Elon Musk-Tesla SpaceX ve Muhteşem Geleceğin Peşinde

Elon Musk-Tesla SpaceX ve Muhteşem Geleceğin Peşinde

8/10 - 31 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar:
Çevirmen: Ali Atav
  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

New York Times Çok Satanlar #1


Amazon Yılın En İyi Kitabı


Wall Street Journal Yılın En İyi İş Dünyası Kitabı


Genişletilmiş ve Güncellenmiş Yeni Baskı


 


Bu kitap; 1971 doğumlu genç bir girişimcinin şirketleri ile dünyadaki otomotiv, uzay-havacılık ve enerji sektörlerindeki yerleşik düzene meydan okumasının sıra dışı hikâyesidir.


 


Elon Musk, X.com ve PayPal’in kurucularındandır ve sonraki dönemde Tesla ile sadece elektrikle giden 600 km menzilli ve 100km/sa hıza sadece 2,3 saniyede çıkan muhteşem otomobiller üretmiştir. SpaceX ile uzay taşımacılığının maliyetlerini çok büyük oranda düşürerek dünya devlerine meydan okumuş ve yakın gelecekte Mars’a insan yollayabilecek en muhtemel şirketi yaratmıştır. Ayrıca ABD’deki en büyük güneş enerjisi şirketi SolarCity’nin en büyük ortağı ve başkanıdır.


 


Ashlee Vance, 300’e yakın insanla konuşarak ve Elon Musk ile 30 saatten fazla birebir görüşme yaparak bu çarpıcı ve ilham verici hayat hikâyesini okurlarla buluşturuyor.


 


Hayatını, dünyayı fosil yakıtlara mahkûm olmaktan kurtarmaya adayan Elon Musk’ın önüne çıkan engeller, büyük başarıları ve yaşadıkları daha iyi bir geleceğin hayalini kuran girişimci, mühendis, siyasetçi, eğitimci ve gençler için motivasyon kaynağı olacaktır.


 


“Kitabın sonlarına doğru herhangi bir okuyucu Steve Jobs ile Musk’ı kıyaslama ihtiyacı hissedecektir. Musk’a fırsat verin. Kimse onun gibi olamaz.”


—The New York Times-


 


“Ashlee Vance'ın yeni kitabı, 'Elon Musk: Tesla, SpaceX ve Muhteşem Geleceğin Peşinde' tartışmasız dünyanın en önemli girişimcisinin hayatına muazzam bir bakış sunuyor.”


—The Washington Post-


 


“Elon Musk tam kafa dengim: Risk alan, başarısızlıktan korkmayan ve insanlığa parlak bir gelecek sağlamak için sürekli çalışan biri. Ashlee Vance, Musk’ın harikulade hayat hikâyesini ve engel nedir bilmez ruhunu yıldızlarla dolu bir biyografiyle sunuyor.”


 


—Richard Branson, Virgin Grup’un Kurucusu-


 


“Yıllardır okuduğum en iyi iş dünyası kitabı.”


 


 —Don Graham, The Washington Post Eski Başkanı-


 


 (Tanıtım Bülteninden)


 


 

Hamur Tipi : 2. Hamur

İlk Baskı Yılı : 2016

Baskı Sayısı : 9. Basım

Sayfa Sayısı : 464

Ebat : 13,5 x 21

Orijinal Adı : Elon Musk: Tesla, SpaceX, and the Quest for a Fant

ISBN: 9786056685842


Yorumlar (1)

Muhteşem

"Milyarder Olma Sanatı - Lee Iacocca" 'dan bu yana okuduğum en iyi iş dünyası ve girişimcilik kitabı. Her sayfası heyecan verici ve etkileyici. Sıfırdan başlayarak çok çalışma ve asla vazgeçmeme neticesinde gelen başarının hikayesi...