Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Düşünce Gücüyle Tedavi

Düşünce Gücüyle Tedavi

Düşünce Gücüyle Tedavi

8/10 - 21 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen: Nil Gün
Yayınevi :

Altın Kitaplar , Kişisel Gelişim Dizisi

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Düşündüğünüz her şeyin, yaşayacağınız her şeyin belirleyicisi olduğunu hiç düşündünüz mü? Louise Hay "Düşünce Gücüyle Tedavi" adı altında kaleme aldığı kitabında bu düşünceden yola çıkarak yepyeni bir dünyanın kapılarını açıyor. Bu öyle bir dünya ki sevginin ve özgüvenin temelleri üzerine kurulu. Ve sevgiyle özgüvenin başaramayacağı hiçbir şey yok. Kitabı okumaya başladığınız anda, gerçekten bir şeylerin değişmesi gerektiğini farkediyor ve olumlu bir değişim içine girdiğinizi hissediyorsunuz. Bu bir tür düşünce tedavisidir. İyi, olumlu ve gerçek... Bugüne kadar başınıza gelen tüm olumsuzlukların ve hastalıkların, kendi kendinize ürettiğiniz olumsuz düşüncelerden kaynaklandığını söylüyor, Hay. Bundan sonra yaşayacaklarınızın sizi memnun etmesini mi istiyorsunuz? Bu kitabı okuyarak bir başlangıç yapabilirsiniz. Kendinizi bu dünyaya çile çekmeye ve mutsuz olmaya gelmiş bir zavallı insancık olarak değil; seven, sevilen ve mutlu olmaya layık bir canlı olduğunuz için gönderilmiş bir pozitif enerji olarak düşünün. Kitap küçücük bir sivilceden, kansere kadar birçok hastalığın nedenlerinin psikolojik olumsuzluklardan kaynaklandığını satır satır anlatıyor. Hangi hastalık için, hangi olumlu öneriyi düşüncelerimizin besini olarak kullanacağınızı da söylüyor.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 232

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 177

Baskı Yılı: 2008


Dili: Türkçe
Yayınevi: Altın Kitaplar

İlk Baskı Yılı : 2008

Sayfa Sayısı : 232

Dil : Türkçe

ISBN: 9789754054682


Yorumlar (3)

Okumaya değer. Mutlaka faydası olacaktır.

Okumaya değer bir kitap, son zamanlarda zaten bu konular giderek popüler hale geliyor, tıp doktorları da bilim adamları da hastalıkların çoğunda hayat şartlarının, stresin ve kişisel düşünce tarzımızla bağlantılı olduğunu söylüyorlar. Ayrıca yazar düşünce gücü bunun sağlığa etkisi gibi konuların yeni yeni konuşulmaya başlandığı bir dönemde bu çalışmaları yapmış bu kitabı bir özet olarak yazmış bu bakımdan da okunmaya değer olduğunu düşünüyorum.

bu yorumu okumasanız iyi bir kitap

yazdığına göre bu kitabın yazarının alanı ÿ"Religious Scienceÿ" ve ÿ"Religion & Spiritualityÿ". Yani bu kitapta yazanlar plasebo. Yani bu kitapta anlatılanların hiçbiri randomize çift kör deneylerle test edilmedi (edilse plasebo olduğu kanıtlanır). Tabi plasebonun iyileştirici özelliği var ama plasebonun plasebo olduğunun farkındaysan o kitap boş bir kitaptır.

Louise Hay'dan bir başyapıt

Bu kitabı mutlaka okumanızı tavsiye ederim. Pozitif düşünce gücüyle hastalıkların üstesinden nasıl gelebileceğimizi anlattığı gibi, olumlu düşünerek nasıl yeni ve mutlu bir hayat tarzı geliştirebileceğimizi de öğretiyor.