Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Devrim Ayetleri

Devrim Ayetleri

Devrim Ayetleri

Egemenlerin İslam'ı Değil Ezilenlerin İslam'ı

Yazar:
Yayınevi :

Kırmızı Kedi

Tükendi
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.

Egemenlerin İslam'ı Değil Ezilenlerin İslam'ı

Devrimci Müslümanlar bir süredir hemen herkesin ilgisini çekiyor. "İsyan ve İslam" şiarıyla 1 Mayıs'a katıldılar; başından itibaren Gezi Direnişi'nin ön saflarında yer aldılar. Sivas Katliamı'nı lanetlediler; beş yıldızlı otellerde değil TOMA'ların önünde iftar açtılar. "Mülk Allah'ındır" diyerek abdestli kapitalistleri lanetlediler; İslam'ın özel mülkiyete bakışını tartışmaya açtılar.

Peki, kim bu Devrimci Müslümanlar? İslam'a, siyasete, iktidara, insan ilişkilerine ve gündelik hayata bakışları nasıl? Neye dayanarak İslam'ın devrimci olduğunu söylüyorlar? Ezilenlerin İslam'ı derken neyi kastediyorlar? Neden sürekli padişahlardan, sultanlardan değil de "yalnız yaşayan ve yalnız ölen" Ebu Zer'den, Habeş bir köle olan Bilal'den bahsediyorlar?

Devrimci Müslümanların önde gelen isimlerinden Eren Erdem, yeni kitabı Devrim Ayetleri'nde işte bu soruları yanıtlıyor. Abdestli Kapitalizm, Şeytan Evliyaları ve toplatılması istemiyle dava açılan Nurjuvazi isimli kitaplarıyla bilinen Erdem, Devrim Ayetleri'nde yine ezber bozuyor. Dinin özü "eşitlenmektir" diyen Erdem din elbisesi giyerek siyaset yapan ya da servet edinenlerin uykularını kaçıracak gerçekleri aktarıyor. Devrim Ayetleri, kulaktan dolma bilgilerle yaşanan İslam anlayışını tümden dönüştürme iddiasıyla geliyor.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 240

Baskı Yılı: 2013


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 211

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Kırmızı Kedi

İlk Baskı Yılı : 2013

Sayfa Sayısı : 240

Dil : Türkçe

ISBN: 9786054764556


Yorumlar (1)

Devrim Niteliğindeki Ayetler

Kuranı Kerimdeki Devrim Niteliğindeki Ayetleri özenle yorumlanmış bir kitaptır. Özellikle Gençlerin ve dini bilgisi az olan kişilerin okuması gereken bir kitaptır.

Açıkçası dini bilgisi iyi olan kişilerinde özellikle okuması gerekir, keza çok şaşıracaklarını ve bilmedikleri çok şey olduğunu anlayacaklarını düşünüyorum..

Diğer kitaplarını da okumamazlık etmeyin derim. Çok önemli kitaplar...