Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Demir Ökçe

Demir Ökçe

Demir Ökçe

7/10 - 11 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar:
Çevirmen: Levent Cinemre
Yayınevi :

İş Bankası Kültür Yayınları , Modern Klasikler

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Jack London'ın Demir Ökçe'si distopya edebiyatının ilk örneği olarak kabul edilir. Günümüzden yüz yılı aşkın bir zaman önce kaleme aldığı eserinde London, çok eski ama hiç eskimeyen bir hikâyeyi konu edinir. Ezen ve ezilen mücadelesi tüm çıplaklığıyla gözler önündedir. Amerika Birleşik Devletleri'ni pençesine almış olan Oligarşi, namıdiğer Demir Ökçe tüm şiddeti ve gaddarlığıyla emekçilerin üzerine yürümektedir. Tröstler, ekonomik ve siyasi ilişkiler, faşist devlet yapılanması sanki daha o zamandan yirminci yüzyılda insanlığın yaşayacağı acı olayların habercisi gibidir...


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 336

Baskı Yılı: 2016


Ciltli:

Sayfa Sayısı: 336

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2013

Sayfa Sayısı : 336

Dil : Türkçe

ISBN: 9786053607946


Yorumlar (2)

Okunmaya değer bir kitap.

Distopya edebiyatının güzel bir örneği olan kitap, insanı farklı bir bakış açısı ile ele alırken aynı oranda da etkiliyor. London´un kaleminin akıcılığı ile bütünleşen hayal gücü, toplum ve toplum düzenini, gerçekçi yaklaşımlar ile dönüşümünü aktarıyor.

Çok güzel bir kitap.

Roman da çeviri de çok güzel.ABD´deki oligarşik yapı ve acımasız kapitalizm, roman tadında ancak bu kadar güzel anlatılabilirdi.Bir seferde okuyup bitirmek istiyor insan.Tavsiye ediyorum.