Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Decameron - 2 Kitap Takım Kutulu

Decameron - 2 Kitap Takım Kutulu

Decameron - 2 Kitap Takım Kutulu

Çevirmen: Rekin Teksoy
Tükendi
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.

"Giovanni Boccaccio (1313-1375) İtalyan dilinde düzyazının temelini atan yazardır. Yazı dili olarak Latincenin kullanıldığı on dördüncü yüzyıl İtalya'sında, Boccaccio başyapıtı Decameron'u halk ağzıyla (İtalyanca) yazmış, bu kitabında hem bir çağın günlük yaşama biçiminden gerçekçi gözlemler aktarmış hem de İtalya dilinin daha sonraki gelişme aşamalarına kaynak oluşturulacak bir dizi düz yazı düzeni kurmuştur.(…)
Boccaccio'nun 1348-1351 yılları arasında yazdığı başyapıtı Decameron on gün boyunca anlatılan yüz öyküden oluşur. Günde on öykü anlatılır. Her günü bir kral ya da kraliçe yönetir. Yazar Decameron'un önsözünde kitabın özelliklerini açıklar, sevenlerin, özellikle de seven kadınların acılarını hafifletmeyi amaçladığını belirtir. Decameron gelişmekte olan Floransa burjuvazisinin, işleri nedeniyle sık sık uzak ülkelere giden kocalarının dönüşünü beklemekle ömür tüketen kadınları için yazılmıştır. Veba salgınından kaçmak için bir araya gelen yedi genç kadınla üç erkek 'gönüllerince yaşayarak gülüp eğlenmek, aklın sınırları dışına taşmayan zevkler tadabilmek' amacıyla, önce Fiesole dolaylarında bir evde, sonra da bir şatoda konaklarlar. Her gün (cumartesi ile Pazar dışında) öğleden sonra, her biri bir öykü anlatır. Öykünün konusunu günün yöneticisi (kral ya da kraliçe) belirler. Birinci ve dokuzuncu günde ise, herkes istediği öyküyü anlatır. Böylece yüz öykü anlatılmış olur. Mutluluklar, gönül yaraları, kadın erkek ilişkileri, yerinde verilen yanıtlar, çıkar peşinde koşan din adamları öykülerin başlıca konularını oluşturur. Her günün bitiminde yemek yenir, şarkı söylenir, dans edilir."
Oğlak Yayınları, eksiksiz ve sansürsüz ilk ve tek Decameron'u gururla sunar.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 909

Baskı Yılı: 1999


Dili: Türkçe
Yayınevi: Oğlak Yayıncılık

İlk Baskı Yılı : 1999

Sayfa Sayısı : 909

Dil : Türkçe

ISBN: 9789753297523


Yorumlar (4)

TÜM YORUMLARI GÖSTER
demideni adlı kullanıcıya

Bu kitaba, cinsel içerikli diyorsanız; siz cinsel içerikli hiçbir şey görmemişsiniz demektir. Ayrıca yazarın, küçük hikayelerle ne anlatmak istediğini de anlayamamışsınız. Bence okunmaya değer hoş öyküler.

kitap okunmalı

Kitap erotik hikayelerden de oluşmakta dönemine tepki olsun diye de bence, kitap boş zaman ayırıp okunmalı diye düşünüyorum.

demideni adlı kullanıcıya eleştri

Merhaba. İlk önce babalar gününde babanıza kitap hediye ettiğinizden dolayı sizi tebrik ederim. Almış olduğunuz kitabın yazarı dünyaca ünlü bir yazardır ve kitapları herkesce bilinir. Kaldı ki kitabın tanıtım yazısı var kapak resmi size bir fikir verirdi veya sansürsüz olarak basıldığı belirtilmiş. Bence haksız bir eleştride bulunuyorsunuz.