Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Death Note - Ölüm Defteri 1

Death Note - Ölüm Defteri 1

Death Note - Ölüm Defteri 1

10/10 - 15 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar:
Çevirmen: Hüseyin Can Erkin
  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!


Japon çizgi romanlarına verilen isim olan Manga, dünyada bir çılgınlık halini almıştır. Death Note (Ölüm Defteri) yayınladığı bütün ülkelerde satış rekorları kıran ve geniş bir hayran kitlesine sahip en önemli manga serilerinden biridir.

Bu deftere adı yazılanlar ölür… Ölüm Tanrısı Şinigami Ryuk'un insanoğlu dünyasına düşürdüğü defter: DEATH NOTE (ÖLÜM DEFTERİ).

Bu doğaüstü defteri bulan ve dünyadaki cani suçluları ortadan kaldırmak için kullanmaya karar veren Light Yagami (nam-ı diğer Kira) ile kimsenin çözemediği olaylarda polise yardım eden L adlı gizemli detektif arasındaki muhteşem mücadele böyle başlar.

Light Yagami bu deftere ismini yazdığı ve yüzünü bildiği herkesin öleceğini keşfeder. Önceleri defteri kuşkuyla kullanmaya başlayan Light, ismini yazdığı insanların hayatlarının kendisinin belirlediği ölüm şekliyle son bulduğunu görür. Her geçen gün defterin yeni yeni özelliklerini öğrendikçe hayalindeki dünyayı yaratabilmek için defteri kullanmaya başlayarak adalet mekanizmasının yeterince cezalandıramadığı azılı suçluları öldürmeye karar verir. Suçlular gizemli bir şekilde ve peş peşe ölmeye başlayınca durum polisin dikkatini çeker ve dünyadaki birçok gizemli olayı çözmekle görevlendirilmiş olan "L" adlı dedektif, konuyu araştırmak üzere polisin yardımına koşar.Sayfa Sayısı: 200

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Akılçelen Kitaplar

İlk Baskı Yılı : 2011

Sayfa Sayısı : 200

Dil : Türkçe

ISBN: 9786055381028


Yorumlar (1)

Okumadan ölmeyin

Death Note´un animesi, henüz animenin varlığından haberdar olmayan kişileri bu dünyaya "fırlatmak" için kullanılan animelerin başında gelir. Bir kez izlenildiğinde hayran kalınır ve pek çok anime arkasından izlenir. Çok güzel animeler vardır, hatta Death Note´dan çok seveceğiniz şeyler de izlersiniz ama hiçbiri ona benzemez. Gizem türünde gelmiş geçmiş en başarılı eserlerdendir. İşte animenin kaynağı bu 12 ciltlik Manga serisi. Tabii ki animeden eksiği yok fazlası var. Yan hikayelerini ve ekstra cildi de sabırsızlıkla bekliyorum. Hikaye ve çizime diyebileceğim bir şey yok ama manganın düzenlemesini hiç başarılı bulmadım. 4.cilt özellikle rezalet bir düzenlemeye sahip. Bana verin o sayfaları photoshopta daha iyi düzenleyim, ciddiyim. Japonca karakterler pek çok yerde silinmemiş, Clone (veya ne kullanıldıysa) başarılı kullanılmamış. Daha dikkatli olmanızı umuyorum ilerideki mangalar için.