Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


        
    
Daha

Daha

Daha

8/10 - 86 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Doğan Kitap

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Siz bu cümleyi okurken, bir yerlerde insanlar, ülkelerindeki savaş, açlık ve yoksulluktan kaçmak için sonu zifiri bir yolculuğa çıkmaya hazırlanıyor. Ancak bu hikâye o kaçak göçmenlerle değil, onları kaçıranlardan biriyle ilgili. Adı Gazâ. Babası bir insan kaçakçısı, Gazâ da onun çırağı. Henüz 9 yaşında. Yani, hayata ve insana dair, öğrenmemesi gereken ne varsa, hepsini öğrenecek yaşta.

"Doğu ile Batı arasındaki fark, Türkiye'dir. Hangisinden hangisini çıkarınca geriye Türkiye kalır, bilmiyorum ama aralarındaki mesafe Türkiye kadar, ondan eminim. Ve biz orada yaşıyorduk. Her gün politikacıların televizyonlara çıkıp jeopolitik öneminden söz ettiği bir ülkede. Önceleri çözemezdim ne anlama geldiğini. Meğer jeopolitik önem, içi kapkaranlık ve farları fal taşı gibi otobüslerin, sırf yol üstünde diye, gecenin ortasında mola verdiği kırık dökük bir binanın ada ve parsel numaralarıyla yapılan çıkar hesapları demekmiş. 1.565 km uzunluğunda koca bir Boğaz Köprüsü anlamına geliyormuş. Ülkede yaşayanların boğazlarının içinden geçen dev bir köprü. Çıplak ayağı Doğu'da, ayakkabılı olanı Batı'da ve üzerinden yasadışı ne varsa geçip giden, yaşlı bir köprü. Kursağımızdan geçiyordu hepsi. Özellikle de, kaçak denilen insanlar… Elimizden geleni yapıyorduk... Boğazımıza takılmasınlar diye. Yutkunup gönderiyorduk hepsini. Nereye gideceklerse oraya… Sınırdan sınıra ticaret… Duvardan duvara…"
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 420

Baskı Yılı: 2013


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 343

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Doğan Kitap

İlk Baskı Yılı : 2013

Sayfa Sayısı : 420

Dil : Türkçe

ISBN: 9786050917260

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Hakan Günday’ın romanları hayatın sert yanlarını anlatmıyor, yakından bakarsan “hayat zaten bu,” diyor.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar (16)

TÜM YORUMLARI GÖSTER
...

Bir laboratuvarla başlayan bamyan budalariyla sonuçlanan hikayesi. Bireyin toplumla ve toplumun bireyle olan ilişkilerini en doğal biçimiyle anlatıyor. Tüm Hakan GÜNDAY romanları gibi bu roman da tavsiye edilir

Ben Beğendin

Farklı, yer yer iğrenç ama kurgusu güçlü, akılda yer edici, sürükleyicilik açısından hiç sıkıntısız ve okumaya kesinlikle değecek bir kitap.

XYZ

Okumak için ayırdığınız zamana kesinlikle acımayacaksınız...Konusu ile, tipleriyle, kahramanıyla, ezilenleriyle, tutunamayanlarıyla ve o güzel anlatımıyla okuduğunuza pişman olmayacağınız bir kitap.