Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


        
    
Çocukluğun Sonu

Çocukluğun Sonu

Çocukluğun Sonu

İthaki Bilim-kurgu Klasikleri 5

Çevirmen: Ekin Odabaş
Tükendi
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.


Bilinmeyenin korkusu, geçmişten değil de gelecekten kalma bir hatıra olabilir mi?

1953'te yayımlanan Çocukluğun Sonu, Arthur C. Clarke'ın bir bilimkurgu yazarı olarak tanınmasını sağlayan, yirminci yüzyıla damga vuran önemli romanlardan biri. 2015'te televizyona uyarlanarak dizi haline getirilen ve bilimkurgu takipçileri için yeniden gündeme gelen bu eserin gücü, insanlığın geleceğine dair en özgün ve düşündürücü yorumlardan birini sergilemesinde gizli.

Dünya üzerindeki uygarlığımızın kaderini, insan neslinin akıbetini irdeleyen Çocukluğun Sonu, ters köşeye yatıran bir "öteki" anlatısı, farklı bir uzaylı istilası öyküsü, ütopya ve distopya arasındaki ince çizgiye dair, kalın harflerle tarihe geçen bir bilimkurgu klasiği…

"Böyle bir kitap yıllardır yazılmadı."
-C. S. Lewis-

"Ürkütücü derecede mantıklı, inandırıcı ve acımasız bir kehanet girişimi. Clarke gerçek bir usta."
-Los Angeles Times-
(Tanıtım Bültenindne)

İlk Baskı Yılı : 2015

Baskı Sayısı : 3. Basım

Sayfa Sayısı : 256

Dil : Türkçe

ISBN: 9786053755111


Yorumlar (2)

Sürükleyici ve merak uyandırıcı

Kitabı, bilim kurgu okumaya yeni başlamış 30'lu yaşlarda bir okur olarak elimden düşüremeden 2 günde bitirdim. Okumayı bitirdiğimde kendimi yaşamı ve insanoğlunun kozmos ile arasındaki bağı sorgularken buldum. Uzaydaki yalnızlığımıza inanmayanlar ve insanoğlunun geleceği ile ilgili merakı olanlar için, ustaca yazılmış mutlaka okunması gereken bir başyapıt.

Tüm bilim-kurgu sevenlerin okuması gereken yazardan...

50'li yıllar bence bilim-kurgu'nun en özgür ve en üst seviyelere çıktığı zamanlardı. O zamanları yaşamasam da bu gibi büyük yazarların hikayelerini okuyarak ne kadar çığır açıcı bir dönem olduğunu görüyorum. 1953 de yazılan bu roman gibi o dönemin hikayelerine bakınca şimdiki bilim-kurgular yanlarında sadece aksiyon filmi gibi kalıyor.