Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


        
    
Çalınmış Hasat - Küresel Gıda Soygunu

Çalınmış Hasat - Küresel Gıda Soygunu

Çalınmış Hasat - Küresel Gıda Soygunu

Çevirmen: Ali K. Saysel
Yayınevi :

BGST

Tükendi
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.

Dünyaca ünlü ekolojist, araştırmacı ve aktivist Vandana Shiva, Dünya Ticaret Örgütü ve uluslararası tekellerin dünya tarımına egemen olmaya çalıştığı günümüzde, dünya nüfusunun yüzde 70'ini teşkil eden küçük çiftçi ve yerel cemaatlerin yaşamsal sorunlarını, endüstriyel tarım uygulamaları nedeniyle uğradıkları muazzam kayıpları kendi ülkesi Hindistan ve Asya tarımına ait örneklerle anlatıyor.

Genetiği değiştirilmiş organizmalar, yaşam üzerindeki patentler, deli danalar ve endüstriyel su kültürleri üzerine çeşitli bölümler içeren bu kitap, gen mühendisliği ve ticari tarım hakkındaki tartışmalar için geniş bir perspektif sağlayan zengin ve özenle seçilmiş veriler içeriyor.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 160

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: BGST

Sayfa Sayısı : 160

İlk Baskı Yılı : 2006

Dil : Türkçe

ISBN: 9789756165057

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Sürdürülebilir bir yaşam, ne zaman?
Fikri Sabit

Mahatma Gandhi’ye Batı medeniyeti hakkında ne düşündüğünü sormuşlar, “İyi bir fikir olurdu”, demiş! Medeniyet, çok tartışmalı bir kavram elbette, Gandhi, başka medeniyetlerin, kültürlerin yaşamasına hak tanımayan, onları kurnaz bir barbarlıkla yok eden bir medeniyetin, medeniyet olamayacağını düşünüyordu, onun haksız olduğunu kim söyleyebilir...

.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar (0)

Henüz yorum yapılmadı!