Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


        
    
Buzdolabının Üstündeki Kız

Buzdolabının Üstündeki Kız

Buzdolabının Üstündeki Kız

9/10 - 14 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar:
Çevirmen: Avi Pardo
Yayınevi :

Siren Yayınları

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

“Etgar Keret, ciddiye alınması gereken bir yazar.”


 


– Yann Martel


 


 


“Kara mizahı seviyorsanız bundan iyisini bulamazsınız.”


 


– Baltimore Sun


 


 


“Keret, müthiş bir yazar. Yeni kuşağın sesi.”


 


- Salman Rushdie


 


 


Etgar Keret’in şenlikli, sıra dışı ve sarsıcı dünyasına açılan benzersiz bir geçit: Buzdolabının Üstündeki Kız. Sevdiği kadın için duvarların içinden geçmeye hazır bir genç, hiçten yapılmış bir adamı seven bir genç kadın, rüyalarını öğüten canavarla kapışan bir adam, şapkasının içinden tavşan çıkarmak isterken kopmuş bir tavşan kafası çeken bir sihirbaz, kendini sorgulamaya yeltenen dünyanın en geri zekâlı gizli ajanı, makineli tüfek ile bahçesindeki meyve ağacına dadanan çocukları kovalayan bir babaanne ve dahası…


 


Buzdolabının Üstündeki Kız, gerçekliğin varsayılan ayarlarıyla ince ince oynuyor, sıradan hayatların saçmalıklarına neşter atıyor. Yürümekten çok tökezleyenler, görkemli kaybedenler, neden sorusunu sormaktan çoktan vazgeçenler Keret’in yarattığı dünyadan buraya, bizlere hınzır hınzır göz kırpıyor.


 


Buzdolabının Üstündeki Kız inceliği, dehası ve sevecenliğiyle şahane bir kitap.   


 


(Tanıtım Bülteninden)


 


 

Hamur Tipi : 2. Hamur

İlk Baskı Yılı : 2011

Sayfa Sayısı : 160

Dil : Türkçe

Medya Cinsi : Ciltsiz

ISBN: 9786055903329

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Sihirbazlığın zamanı değil
Faruk Duman

Keret, eskiyle yeniyi karşı karşıya getiriyor. Eski ahlâkla yenisini, hümanistle yararcıyı, askerle sivili, barışla savaşı, aşkla aşksızlığı… Sözgelimi, kadınları, tüm o birbirinden güzel ve etkileyici kadınları tek sözcükle (Kal!) elde eden öykü anlatıcısı, kadınlardan onları tek sözcükle büyülediği için değil de, kendisi için, onu sevdikleri için birlikte olmalarını istediği zaman hüsrana uğruyor. Çünkü o zaman kadınların ona olan ilgileri, o büyülenmiş dikkatleri tümüyle dağılıyor. Hiçbiri onu o olduğu için sevmiyor. Bundan böyle, aşkın eskisi gibi yaşanması imkânsızlaşmış oluyor böylece. “Dünya o kadar küçülmüştü ki, artık kaybolmaya olanak kalmamıştı…”
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar (0)

Henüz yorum yapılmadı!