Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Büyüleyici Bağırsak

Büyüleyici Bağırsak

Büyüleyici Bağırsak

Küçümsediğimiz Organ "Bağırsağın" İç Dünyası

8/10 - 11 Kişi FAVORİLERİME EKLE
  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Tam da sırasıymış gibi; konumuz bağırsak!

Organların arasındaki çirkin ördek yavrusu; bugüne dek insanlara rahatsızlık veren yegâne konu. Fakat bu rahatsızlık verici imajın değişmesine oldukça az kaldı. Aşırı kilo, depresyon ve alerji, bağırsak florasıyla son derece bağlantılı konular. Bunu sözlere dökmek gerekirse: Vücudumuzun kendisini daha iyi hissetmesini istiyorsak, daha uzun yaşamak istiyorsak ve amacımız daha mutlu bir yaşam sürmekse bağırsağımıza iyi bakmamız ve ona dikkat etmemiz şart. Bu konuda yapılan son araştırmalar da tam olarak bunu gösteriyor. Genç bir araştırmacı olan Giulia Enders da bu kitapta mizahi bir dil eşliğinde bu organın ne kadar karmaşık ve ne kadar büyüleyici olduğunu gözler önüne seriyor. Bu organ, vücudumuza ve ruhumuza giden yolda anahtar görevi taşırken bir yandan da arka kapıdan, bambaşka bir bakış açısından olaylara bakmamızı sağlıyor.

"Oldukça eğlenceli, sürükleyici ve öğretici bir kitap!"
-Taz-
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 288

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Büyükada Yayıncılık

İlk Baskı Yılı : 2016

Sayfa Sayısı : 288

Dil : Türkçe

ISBN: 9786059177054


Yorumlar (2)

Helal olsun

Bir biyolog olarak okudum. Uçsuz bucaksız bilgiler ancak bu kadar iyi derlenip toparlanıp insanların direk hizmetine sunulabilir. Zoru başarmış.

İkinci Beyin

Bağırsakların önemini güzel bir dille anlatmış yazar. Hem de herkesin anlayacağı bir dilde. Depresyon bir bağırsak hastalığıymış.