Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Bütün Ölülerin Derileri Aynıdır

Bütün Ölülerin Derileri Aynıdır

Bütün Ölülerin Derileri Aynıdır

Roman

Yazar:
Tükendi
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.

'Bütün Ölülerin Derileri Aynıdır’, ‘Mezarlarınıza Tüküreceğim’in zorunlu devamıdır. Lee, beyaz derisi sayesinde Beyazların arasına girip onlara karşı beslediği amansız intikam susuzluğunu gideren sahici bir Siyahtı. ‘Bütün Ölülerin Derileri Aynıdır’daki Dan ise bir Beyazdır, fakat kanı bakımından Siyah olduğuna inanır. Beyazlara duyduğu kini yaptığı işle, kötü şöhretli bir gece kulübünün kabadayısı olmakla yüceltir ve Siyahları ezen Beyaz ırkla yavaş yavaş özdeşleştiğinin farkına varmaksızın o gece kulübünde elinden geldiğince hem vurur hem kadınlarla birlikte olur.

Boris Vian’ın Vernon Sullivan imzasıyla yazıp kendini kitabın çevirmeni olarak gösterdiği ve kitaba yazdığı önsözde eleştirmenleri eleştirdiği bu romanı sadece yabancı bir topluluğa katılıp ırkdaşlarına yüz çeviren ayrıksı bir kişinin öyküsü olarak okumamak gerekir. Olayın arkasında zengin bir ülkenin alt katmanlarında su yüzüne pek çıkmayan toplumsal sıkıntıları görürüz.

‘Bütün Ölülerin Derileri Aynıdır’ ırkçılığa karşı yazılmış ağıt misali bir roman...Sayfa Sayısı: 142

Baskı Yılı: 2012


Dili: Türkçe
Yayınevi: İthaki Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2006

Sayfa Sayısı : 142

Dil : Türkçe

ISBN: 9789752732728


Yorumlar (2)

Bu daha iyi

İlk bölümü olan mezarlarınıza tüküreceğimden çok daha iyi bir kitap. Kurgusu ve akıcılığı daha sağlam. Ancak yinede okunması şart değil.

Mezarlarınıza tüküreceğim - 2

Mezarlarınıza tüküreceğim de zenci kanından olan ama tam bir melez yakışıklılığında olan biri, zengin sarışın açık tenli kızları sever okşar ve tecavüz edip, ÖLDÜRÜR.
Bütün ölüler'in derileri aynıdır da, konu aynanın içinden geçmişdir sanki artık beyaz ama zenci olduğuna inanan bir genç adam ve siyahi kadınlara olan aşırı tutkusu ve yine bir cinayet. Irk ve cinayet ikileminde kalmış, çılgın bir yazardır Boris Vian