Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Boğulmamak İçin

Boğulmamak İçin

Boğulmamak İçin

8/10 - 39 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen: Suat Ertüzün
Yayınevi :

Can Yayınları , Roman Dizisi

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

"Orwell'in ironik mizah anlayışı tazeliğini hiç yitirmiyor. Bu, kaçırılmaması gereken bir Orwell yapıtı."
-The Observer-

Göbeğinin çapı giderek genişleyen ve evinin taksitlerini ödemekle uğraşan George Bowling kırk beş yaşında, evli ve çocuklu ve yeni aldığı takma dişleriyle kasvetli hayatından çaresizce kurtulmak isteyen bir sigorta pazarlamacısıdır.1939'da patlak verecek olan savaşın gelişini; yemek kuyruklarını, askerleri, gizli polisi ve zorbalığı görerek modern zamanlardan korkmaktadır.Böylece çocukluğunun dünyasına, huzur ve sükûn dolu bir yer olarak hatırladığı köyüne sığınmaya karar verir.Fakat köyünde aradığını bulabilecek mi, orası şüphelidir.

"Çok komik olmanın yanında hayranlık uyandıracak kadar gerçekçi... Bin Dokuz Yüz Seksen Dört'ü burada nüve haliyle görebiliyoruz. Hayvan Çiftliği'ni de... Hem zengin bir okuma keyfi sunan hem de iki klasiğin tohumlarını birden barındıran romanlara kolay rastlanmaz."
-John Carey, The Sunday Times-
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 256

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 191

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2015

Sayfa Sayısı : 256

Dil : Türkçe

ISBN: 9789750726491


Yorumlar (6)

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Baş karakter

Baş karakterin günlüğü de diyebiliriz kitap için. Ben 1984 ü de hayvan çiftliğini de bulamadım bambaşka bir tattı benim için. Siyasetten ziyade insanın içine dair bir şeyler anlatmış bu sefer.

Süper

Sevgili kitapseverler kitap kesinlikle müthiş karakterin hikayesi sizi kapsayacak bana biraz forest gump havası var gibi geldi. Bu kitabı okumayan kendine kitapseverim demesin

Naçizane Bir Eleştiri

Çok, ama çok beğendim. George Orwel beni yine şaşırtmadı. Muazzam bir yazar, muazzam bir eser... Romanda kendime dair o kadar fazla şey buldum ki romanın başkarakterinde her anlamda kendimi keşfettim... Mutlaka tavsiye ederim...