Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Bizans İmparatorluğu Tarihi

Bizans İmparatorluğu Tarihi

Bizans İmparatorluğu Tarihi

Şu Bizim Bizans - Byzantium 330-1453

9/10 - 10 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar:
Yayınevi :

Remzi Kitabevi , Tarih Dizisi

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Bizans, insanlık tarihinin en uzun süre yaşamış imparatorluklarından biridir. 1123 yıllık tarihinde farklı on üç hanedan tarafından yönetilerek yaratılan uygarlığın temel nitelikleri ve bu uygarlık yapısına nasıl ulaşıldığının anlatıldığı bu kitap, Şu Bizim Bizans’ın güncellenmiş baskısıdır. Kitapta siyasal olaylar dışında toplumsal yaşam, sanat, kültür, mimarlık ve günlük hayat gibi konular da yer almaktadır.

Bizans İmparatorluğu Tarihi (Şu Bizim Bizans-Byzantium 330-1453) önceki baskılardan çok farklı araştırmaları da kapsamış ve bu bilgilerin ışığı altında yeniden düzenlenmiştir. Önceki baskıları okumuş olanlar ilk sayfadan itibaren yenilenen konuları fark edeceklerdir.

Okur, Bizans İmparatorluğu’ndan yalnız insanlık tarihinin gelişimini değil, aynı zamanda ondan sonra gelen Osmanlı İmparatorluğu’nun ve Türkiye Cumhuriyeti’nin sosyal ve hukuksal yapısının nasıl etkilendiğini görecektir. Çünkü tarih, yalnızca geçmişi değil, geçmişten geleceğe taşınan mirasın yeni kuşakları nasıl etkilediğini de öğreten bir olgudur.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

İlk Baskı Yılı : 2013

Sayfa Sayısı : 520

Dil : Türkçe

ISBN: 9789751415554


Yorumlar (5)

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Güzel

Harika bir kitap

1000 yıllık müthiş bir tarih...

Kitap gerçekten akıcı bir dile sahip asla sıkmıyor içinde verilen bilgiler müthiş, hayatımda okuduğum en iyi tarih kitabı ..tarih meraklılarının kaçırmaması gereken bir kitap::)teşekkürler..

Harika

Şu ana kadar okuduğum en iyi Bizans tarihi araştırmasıydı. Kitap gerçekten çok akıcı, yalın ve içerisinde Doğu Roma hakkında naçizane bilgiler var. Üniversite öğrencileri ve tarih meraklıları kesinlikle kaçırmamalı.