Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Bir Psikiyatristin Gizli Defteri

Bir Psikiyatristin Gizli Defteri

Bir Psikiyatristin Gizli Defteri

En Sıradışı Vakalar

Çevirmen: Duygu Akın
Yayınevi :

NTV

Satış Dışı
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.

Gerçek hikâyeler kurgudan çok daha tuhaftır, Dr. Gary Small da bunu gayet iyi biliyor. Psikiyatriyle ve insan beyni üstüne çığır açıcı araştırmalarla geçen otuz yıl içinde Dr. Small pek çok şey görmüş. Şimdi ofisinin kapılarını açmaya ve kariyerinin en gizemli, ilginç ve tuhaf hastalarını anlatmaya hazır.

Bu kitap bir psikiyatristin zihnine ve onun giderek gelişim gösteren mesleki yaşamına yapılan aydınlatıcı bir yolculuk. Aynı zamanda bu branşın ve daha önce görülmemiş, tanısı koyulmamış çeşitli akıl hastalıklarının perde arkasına da bir bakış… Kitabı okurken kendinizi, bizi insan yapan şaşırtıcı tuhaflıklar üstüne düşünürken bulacaksınız.

Sıkça komik, kimi zaman trajik ve daima etkileyici Dr. Small, sizleri kariyeri içinde Boston'un kalabalık acil servis koridorlarından başlayıp ülke elitlerinin multimilyon dolarlık kayak localarına dek uzayan bir geziye çıkarıyor. Bu gezi sırasında birbirinden tuhaf gerçek karakterleri anlatırken, bir yandan da esrarengiz histerik körlükle, penisinin küçüldüğüne inanan bir adamla, gizli sürdürülen çifte hayatlarla ve ürkütücü derecede psikotik romantik arzularla baş ediyor. Akıl hocası kendi hastası olduğunda Dr. Small'un kariyeri ve kişisel hayatı tam bir döngüyü tamamlıyor ve Small'un kimsenin zihinsel araştırmanın ötesinde olmadığını anlamasını sağlıyor; kendisinin bile...
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 336

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: NTV

Sayfa Sayısı : 336

İlk Baskı Yılı : 2013

Dil : Türkçe

ISBN: 9786055443801


Yorumlar (63)

TÜM YORUMLARI GÖSTER
HARİKA

ŞİDDETLE TAVSİYE EDİYORUM

vasat

kesinlikle zaman kaybı , nasıl çok satanlar listesine girmiş ilginç . Sıradan bir dille ,sıradan olaylar anlatılmış. Kitabın adı dışında ilginç olan tek bir şey yok.

FDA VE REKLAMLARI

Psikiyatristlerin hasta hikayelerini kaleme alma pervasızlığını gösteren ilk kitap olmamakla birlikte, psikolojik rahatsızlıklar için kullanılan  ilaç isimlerini  dillendirmekte hiçbir beis  görmeyen ilk kitap olarak okunabilir.