Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Bir Kedi, Bir Adam, Bir Ölüm

Bir Kedi, Bir Adam, Bir Ölüm

Bir Kedi, Bir Adam, Bir Ölüm

9/10 - 47 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Doğan Kitap

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

"Gerçek bir şaheser! Teknik ve psikolojik olarak mükemmel! Öldürmek mi bağışlamak mı ikilemini en iyi veren roman." Yaşar Kemal

"Arkadaşlarım bunun farkında değil ama ben bu bağlantıların üstünde ya da dışındayım. Onlar gibi davranmaya, onlara benzemeye çalışıyorum, lakin içim farklı, işte romanı yazan zavallı arkadaşımın inemediği derinliklerden biri de bu. O beni, politik geçmişi olan ve Kuzey sürgününe savrulmuş, sıradan insanlardan biri sanıyor. Başımdan geçenleri, benden daha ilginç buluyor. İçimdeki derin ve köklü karanlığın farkında değil. Çünkü insanları konuşarak tanıyamazsınız. Konuşmak, canlı yaratıklar arasındaki en etkisiz iletişim aracı. Dil yalan söylüyor, olanları çarpıtıyor, insanlığın hiç bıkıp usanmadığı klişeleri tekrarlıyor. Bu yüzden, insanları dinlemek onları anlamak için yeterli değil."

12 Mart rüzgârlarının İstanbul'dan Stockholm'e savurduğu bir mülteci olan Sami Baran, yattığı hastanede Türkiye'den bir hastayla karşılaşır. Bu adam, başına gelenlerin sorumlusu olarak gördüğü eski bir bakandır. Ondan intikamını almak amacıyla Şili, Uruguay, İran gibi farklı ülkelerden gelmiş mülteci arkadaşlarıyla birlikte bir plan yapar.

Ancak, bu planı gerçekleştirmek o kadar kolay olmayacaktır: Sami Baran, anadilin yeri geldiğinde düşmanla da anlaşma aracı olabileceğini hesaba katmamıştır. Ve bu, planın önündeki engellerden sadece biridir...

Zülfü Livaneli'nin usta kaleminden, sürgün yaşamı ve öldürmek-bağışlamak ikilemi üzerine, okurları ve eleştirmenleri değişik kurgusu ve beklenmedik final(ler)iyle de etkileyen, kusursuz bir roman.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 212

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 186

Baskı Yılı: 2012


Dili: Türkçe
Yayınevi: Doğan Kitap

İlk Baskı Yılı : 2012

Sayfa Sayısı : 212

Dil : Türkçe

ISBN: 9786050905441


Yorumlar (4)

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Müthiş bir kurgu

      Geniş bir zaman diliminde farklı duygularla kağıda dökülmüş kelimeler biraraya geldiğinde  bendeki etkisi med-cezirden farksızdı.
      Kumsalda oturduğunuzu hayal edin, ÿ"el yazılarıÿ"  bölümlerini okurken dalgalar geliyor ve ayağınızı kaydırıyor ve bu sürekli tekrarlanıyor.
     Ya tamamen kumsalda oturmak istersiniz ya da denizde olmak istersiniz değil mi?
      Ömer Zülfü Livaneli ,
      Emeğine, Sanatına , Müziğine  saygım  ve sevgim sonsuz.
Şaheserlerini okurken ben de yaşıyorum sanki.

Harika

Bu zamana kadar okuduğum en iyi kitaplardan biri.Gercekten harika bir kitap kitabin sonunun gelmemesini cok istedim ama bitti . Kitapseverlerin kesinlikle okumasi gereken bir kitap parasini sonuna kadar hak ediyor.

Roman içinde roman gibi...

Okuyan kişide aynı anda iki kitap okuyormuş hissi veren, ele alındığında hemen okunup bitirme ihtiyacı oluşturan ve insan psikolojisindeki affetme ve intikam alma duyguları arasında yaşanan gelgitleri çok iyi irdeleyen müthiş kitaplardan biri...