Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


        
    
Bir Film Nasıl Okunur

Bir Film Nasıl Okunur

Bir Film Nasıl Okunur

Yazar:
Tükendi
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.

Sinema ve medya üzerine 1977'den bu yana en temel kaynak: Bir Film Nasıl Okunur? Yazar James Monaco, bu dinamik sanat biçiminin bütün boyutlarını, başlangıcından günümüze kadar bu kitapta bir araya getiriyor.

Sinemaya pek çok farklı noktadan yaklaşan Bir Film Nasıl Okunur?, bu sanat biçimini her bir sanat, hem bir zanaat, hem de duygu ve bilim, gelenek ve teknoloji olarak inceliyor. Filmin roman, resim, fotoğraf, televizyon ve hatta müzik gibi diğer anlatı biçimleriyle olan yakın bağını inceledikten sonra, filmin bir anlam iletmesini, daha da önemlisi filmin iletmeye çalıştığı mesajı fark etmenizi sağlayan unsurları da tartışmaya açıyor.

Yedi ana bölümde bütün yedinci sanat: Bir Sanat Olarak Sinema...
Teknoloji: Görüntü ve Ses... Sinema Dili: Göstergeler ve Sözdizimi...
Sinema Tarihinin Biçimlenişi... Sinema Kuramları: Biçim ve İşlev...
Medya: Her Şeyin merkezinde.. Mültimedya Sayısal devrim.Sayfa Sayısı: 640

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Oğlak Yayıncılık

Sayfa Sayısı : 640

İlk Baskı Yılı : 2011

Dil : Türkçe

ISBN: 9789753296823


Yorumlar (3)

içeriği farklı

2003 yılıydı bu kitabı alıp okuduğumda. film analizi ile ilgili olduğunu sanmıştım başlığa aldandım. ders kitabı gibi aynı.meraklılar için önerilir.

Özellikle Medya ve Sinema Öğrencileri

Sinema öğrencilerine öneriyorum. Pratiğe geçmeden ya da geçtiğinizde eksik hissettiğiniz noktalarda kendinizi geliştirmek istiyorsanız altyapınızı sinema konusunda sağlamlaştıracak bir kitap. Bir öğrenci olarak tavsiye ediyorum.

Beklentiniz yüksek olmasın

Bu kitabı 2 yıl önce aldım. Sitede görünce sinemaseverlere aktarmak istedim.. Kitabın içeriği hiç de adı gibi değil.. Bu bir film çözümleme ya da film okuma kitabı değil. Ana konuları sinema sanatı, teknolojisi, sinema dili, tarihi, medya ve multimedya. Başvuru ve kaynak kitabı olarak sinema öğrencilerine tavsiye ediyorum.