Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Bir Ada Hikayesi 3 - Tanyeri Horozları

Bir Ada Hikayesi 3 - Tanyeri Horozları

Bir Ada Hikayesi 3 - Tanyeri Horozları

9/10 - 17 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar:
  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Bir Ada Hikayesi dörtlüsü, savaşlardan, kırımlardan, sürgünlerden arta kalan insanların, Yunanistan'a gönderilen Rumların boşalttığı bir adada yeni bir yaşam kurma çabalarını konu alır. Umut romanın baş kahramanıdır.

Tanyeri Horozları, yeni bir yaşam kurma çabası, korku, özlem, umut, sabır ve geçmişin acıları arasında, aşktan ve insan olmaktan duyulan sevincin romanıdır. Denize, adaya, insanlara duydukları aşkın geçmişin acılarıyla gölgelenmesine izin vermeyen, sevdalarını yüreklerinde sır gibi taşıyan adam gibi adamlar, kadın gibi kadınlar yüzlerini yeni bir hayata dönerler.

"Yaşar Kemal, yirminci ve yirmi birinci yüzyıl yazınının en büyük romancılarından biridir."
- Barry Tharaud, (A.B.D.)

"Yaşar Kemal'in romanlarını okumak coşkular dünyasında bir mola zamanı gibidir."Sayfa Sayısı: 450

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları

Sayfa Sayısı : 450

İlk Baskı Yılı : 2003

Dil : Türkçe

ISBN: 9789750807206

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Özgürlüğe ve barışa uzanan bin çiçekli yol
Oylum Yılmaz

Binbir çiçekli bahçeden bir çığlık yükseldi yeniden, duyuyor musunuz? Duyuyor muyuz? Bir yakarış hatta belki de bir dua; sanata, yaşama, halka ve tüm insanlığa doğru edilen bir dua, doğa ile uygarlığı kucaklayarak, yüreğe seslenen bir yakarış… Dalga dalga yayılır gibi üzerimizden tüm evrene doğru ve ne mutlu ki hiç susmayan, hiç susmayacak olan, bir sonsuzluk boyunca duyanın, okuyanın yüreğine, gönlüne kazınan, kazınacak olan....

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar (2)

Dörtlemenin 4.cüsü

Büyük ustadan dördüncü kitabı yayınlamasını sabısızlıkla bekliyoruz. Biraz fazlaca gecikmedi mi? En azından bir açıklama beklemek hakkımız sanırım.
Sevgiler

Adı dörtleme, kendi üçte kaldı

Yaşar Kemal´in öyle bir kalemi var ki, işte dil böyle kullanılır, tasvir böyle yapılır dedirterek su içer gibi okutuyor kitabını. Bir Ada Hikayesi-1 Fıratın Suyu Kan Akıyor kitabını aldığımda bir çırpıda okuyup bitirmiş ve hemen 2. ve 3. kitapları da almıştım. Oldukça kalın kitaplar da olmalarına rağmen çok hızlı okudum ama ne var ki yarım kaldı hikaye. 4. ve son kitap gelmedi bir türlü. Yaşar Kemal´in dilini ve kalemini çok beğeniyorum ama bu kitaba ve bundan önceki 2 kitaba bir eleştirim var. Anlatılan konu güzel ama 4 kitaba bölünecek kadar geniş değil. Ticari kaygı biraz öne çıkmış gibi geliyor bana. Konunun bazı bölümleri fazlaca tekrar ediyor.