Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


        
    
Bin Hüzünlü Haz

Bin Hüzünlü Haz

Bin Hüzünlü Haz

Yayınevi :

İletişim Yayıncılık , Çağdaş Türk Edebiyatı Dizisi

Tükendi
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.

Metin­le­ri­ni va­ro­luş ve yo­ko­luş üze­ri­ne ku­ra­rak va­ro­luş­çu­lu­ğu taş­ra­ya ta­şı­ma­sıy­la öz­gün­lük ka­za­nan, sa­de di­linden yük­se­len mü­zik­le gi­de­rek ha­ya­tı ya­zı­ya, ya­zı­yı ise bü­yü­lü bir ha­ya­ta ben­ze­ten bir ya­zar...

Yaz­ma se­rü­ve­ni­ni “ha­ya­tı ke­li­me ke­li­me ge­niş­let­mek” ola­rak ad­lan­dı­ran Ha­san Ali Top­taş, me­tin­le­ri­ni bi­rer sen­fo­ni­ye de dö­nüştü­re­rek, dı­şa­rıy­la içe­ri­nin, gö­rü­nen­le iç dün­ya­nın, ger­çek­lik­le rü­ya­la­rın, so­mut­la so­yu­tun çar­pışma­sın­dan do­ğan te­kin­siz bir at­mos­fe­re ça­ğı­rı­yor oku­ru­nu. Tam bir ya­zı us­ta­lığıy­la, Türk­çe­nin im­kân­la­rı­nı so­nu­na ka­dar zor­la­ya­rak, ede­bi­ya­tın bü­yü­lü dün­ya­sına kapılar açarak...Hikâyenin bütünlüğü daha fazla çözülmesin diye, bu bölümde de boş bırakılmış birkaç sayfa tadı bulunsun istiyorum çünkü ve böylece hikâye, bir süre de olsa benliğimin sınırlı bakışından kurtulup rahat bir soluk alabilsin, kendisi kalabilsin, ya da anlatmakla ben onu bir yandan yaşatıp bir yandan öldürüyorsam bu güzel günahın birazı da sizin olabilsin istiyorum.

Bin Hüzünlü Haz olağanüstü bir metin, gecikmiş Türk romantizminin başyapıtı.

Yıldız EcevitSayfa Sayısı: 130

Baskı Yılı: 2009


Dili: Türkçe
Yayınevi: İletişim Yayıncılık

İlk Baskı Yılı : 2009

Sayfa Sayısı : 130

Dil : Türkçe

ISBN: 9789750506901

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Vakit Tamam Olunca, İnsanın Gövdesi Bile Terk Ediyor İnsanı
Deniz Durukan

Kitaba sondan başlamak! Ya da şöyle söyleyeyim; kitabın ilk cümlesinin yarım bir cümleyle başlaması ve romanın sonunun ilk cümleyle tamamlanması farklı bir yazma tekniğini gündeme getirirken okuyucuya da farklı bir okuma yöntemi öneriyor. Kitabı bitirdiğinde, finaldeki son cümleyi aklında tutarak, romanın yarım başlayan ilk cümlesine, yani en başa dönüp ikinci bir okuma yapmaya mecbur bırakıyor yazar okuyucuyu.
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar (5)

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Maalesef hayal kırıklığı

Baskı çok kötü. Parağraf düzeni bozuk, bitişik kelimeler ve eksik harf ya da kelimeler hatta cümleler neredeyse mevcut.
Esere gelirsek, yazarın okuduğum ilk kitabı ve hiç benlik değil. Yarım sayfalık betimlemeler ki kitabın tamamı öyle, benim açımdan anlaşılır değil ve okuması keyifsiz. 22. Sayfada bıraktım.

Eseri gölgeleyen İletişim Baskısı

Kelimeleri birbirine yapışık, boşluk bırakmadan basmalarına mı kızayım, çıkmayan kelimelere mi kızayım,paragrafı safya sonunda başlatmalarına... Velhasılı bendeki baskı hatası olan bir kitaptır ümidiyle kelimelerin sağınak serin damlalar halinde zihnime düşmesinin tadını çıkartıyorum.

bir metinde kaybolmak

Hasan Ali Toptaş kendine has muhteşem üslubuyla okuyucuyu cümleler arasında esrarengiz bir yolculuğa çıkarıyor. Sırf o muhteşem cümleleri okumak yetiyor okuyucuya, başka bir motivasyona ihtiyaç duyulmuyor.