Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu

Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu

Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu

9/10 - 38 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar:

Çevirmen:

Ahmet Cemal

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Stefan Zweig Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu (Brief einer Unbekannten) adlı uzun öyküsünü 1920'li yılların ilk yarısında kaleme aldı. Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu'nun kadın kahramanını sadece uzun bir mektubun yazarı olarak tanıyoruz. Kadının hayatı boyunca sevmiş olduğu erkek için kaleme aldığı bu mektubun "gönderen"inin adı yoktur. Mektubun başında tek bir hitap vardır: "Sana, beni asla tanımamış olan sana". Kadın büyük tutkusunu hep bir "bilinmeyen" olarak, yani tek başına yaşamaya razıdır, bu aşk öyküsünde "taraflar" değil, sadece tek bir "taraf" vardır. Böylesine, gerçek anlamda aşk denilebilir mi? Zweig okurunu, bir kez daha, insan psikolojisinde eşine pek rastlanmayan bir yolculuğa davet ediyor. Bu yeni yolculuğun sonunda "mutlak aşk" kavramının şimdiye kadar bilinmeyen kıyılarına varmayı amaçlamış olması da bir ihtimal!


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 68

Baskı Yılı: 2016


Ciltli:

Sayfa Sayısı: 68

Baskı Yılı: 2012


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 46

Baskı Yılı: 2012


Dili: Türkçe
Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları

ISBN: 9786053606604


Yorumlar (10)

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Bir kadın en fazla ne kadar sever ?

68 sayfalık bir başyapıt. Evet tam anlamıyla bir başyapıt. Bir kadın bir erkeği en fazla ne kadar sever sorusunun cevabı. Dünyada bundan daha acı, daha tatlı, daha sıcak daha soğuk, daha yoğun, daha basit, daha kaotik daha sade, daha şefkatli daha vahşi daha, daha, daha... sonu yok dipsiz bir sevginin dibe vurmaya çalışma hali.. Okurken keşke bir kadın beni böyle sevse dedim ama sonra vazgeçtim boğucu bir sevgi bu hem seveni hem de muhatabını boğabilecek bir sevgi. Özellikle erkeklerin okuması şart. Bir kadın severse nasıl sever, nereye kadar sever, kadın ruhunun gizli dehlizlerinde sizi dolaştıracak ve o ulvi ve şiirsel sevgiden gözünüzü korkutacak bir eser. Bir aşk ütopyası.

MÜKEMMEL

Gece uykum gelmeyince birkaç sayfa okur uyurum diye düşünüp tamamını tek solukta bitirdiğim kitaptır. Mükemmel bir kurgu nefis bir eser.

?

Kitap bu kadar güzel olmak zorunda mıydı?..