Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu

Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu

Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu

8/10 - 110 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar:
Çevirmen: Ahmet Cemal
Yayınevi :

İş Bankası Kültür Yayınları , Modern Klasikler

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Stefan Zweig Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu (Brief einer Unbekannten) adlı uzun öyküsünü 1920'li yılların ilk yarısında kaleme aldı. Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu'nun kadın kahramanını sadece uzun bir mektubun yazarı olarak tanıyoruz. Kadının hayatı boyunca sevmiş olduğu erkek için kaleme aldığı bu mektubun "gönderen"inin adı yoktur. Mektubun başında tek bir hitap vardır: "Sana, beni asla tanımamış olan sana". Kadın büyük tutkusunu hep bir "bilinmeyen" olarak, yani tek başına yaşamaya razıdır, bu aşk öyküsünde "taraflar" değil, sadece tek bir "taraf" vardır. Böylesine, gerçek anlamda aşk denilebilir mi? Zweig okurunu, bir kez daha, insan psikolojisinde eşine pek rastlanmayan bir yolculuğa davet ediyor. Bu yeni yolculuğun sonunda "mutlak aşk" kavramının şimdiye kadar bilinmeyen kıyılarına varmayı amaçlamış olması da bir ihtimal!


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 68

Baskı Yılı: 2016


Ciltli:

Sayfa Sayısı: 68

Baskı Yılı: 2012


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 46

Baskı Yılı: 2012


Dili: Türkçe
Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2012

Sayfa Sayısı : 68

Dil : Türkçe

ISBN: 9786053606604


Yorumlar (16)

TÜM YORUMLARI GÖSTER
...bir uzun öykü

"Satranç" tan sonra (ki; o da kısa bir romandı), bir çırpıda okuduğum (Son sözü saymazsak 55 sayfa) ikinci Stefan Zweig kitabı.. Yine merak dolu gergin bir akış.. çapkın hovardaların kadına bakışını değiştirebilecek bir kitap.

Zaten aşkın en güzeli karşılıksız olanlar değil midir?

"Sana,beni asla tanımamış olan sana" 1920 li yıllarda platonik aşklar daha bir başkaymış. Zaten aşkın en güzeli karşılıksız olanlar değil midir? Biraz fazlaca iltifat içeren bir hikaye olmasına rağmen sürükleyici bir içeriği var. Ama beni en çok etkileyen yazarın hikayeyi anlatış tarzı oldu. Adeta onun yanında beraberce okuduk mektubu. Teşekkürler.

Başarılı

Bu kadar az sayfaya ne kadar çok duygu sığdırmış. Okurken hissettiren bir kitap.