Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


        
    
Beat Kuşağı Antolojisi

Beat Kuşağı Antolojisi

Beat Kuşağı Antolojisi

Yayınevi :

Sel Yayıncılık , Antoloji Dizisi

Tükendi
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.

(…) Sel Yayıncılık tarafında yayımlanmış, Amerikalı yazar William S. Burroughs’un Nova (Cut-up) üçlemesinin ilk kitabı olan Yumuşak Makine’ye açılan dava üzerine Amerikan edebiyatının içinde güçlü bir damar olan Beat edebiyatını ülke okuru ile tanıştıran ve üstlendiği bu misyona günümüzde de devam eden bir yayınevi olarak Altıkırkbeş hayli “incindi” ve sanal-somut tüm zeminlerde Sel Yayıncılık’ın ve temsil ettikleri yazarın her anlamda yanında olduğunu duyurdu ve gösterdi.
Beat kuşağını yargılamaya kalkmak, diline kilit vurmaya çalışmak, her ne kadar saldırı -şimdilik- bir yazarın üzerine odaklansa da o akımın tamamını aynı -var olmayan- suçla itham etmekle eş anlama gelmektedir. Bu yüzden ilgili kurumun söz konusu kitaba açtığı dava sadece William Burroughs’un Yumuşak Makine’sine değil tüm Beat edebiyatına ve temsilcisi yazar-şairlere açılmış demektir.
Biz, Altıkırkbeş ve Sel Yayıncılık olarak bu dava sonrasında ülkemiz yayıncılığında unutulup gitmiş olan “dayanışma” kültürüyle hareket ederek ortaklaşa bir kitap yayımlamaya karar verdik. Bu öyle bir kitap olmalıydı ki belki de ülkemizde asla yayımlanmayacak ya da yayımlanamayacak olan ilgili kuşağın tüm şair ve yazarlarını bir araya getirmeliydi. Oldu da.
Beat Kuşağı Antolojisi, bu muzır kuşağın yasaklanması gereken tüm yazar ve şairlerini bir araya toplayarak, ülkemiz çocuklarını muzır olan eserlerden korumak ve halkımızın ahlakının sınırlarını çizmek amacıyla kurulan T.C. Başbakanlık Küçükleri Muzır Neşriyattan Koruma Kurulu’na yardımcı olmak amacıyla hazırlandı ve yayımlandı!
Umarız işlerini kolaylaştırmışızdır!


Ciltli:

Sayfa Sayısı: 432

Baskı Yılı: 2011


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 309

Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: Sel Yayıncılık

İlk Baskı Yılı : 2011

Sayfa Sayısı : 432

Dil : Türkçe

ISBN: 9789755705170


Yorumlar (5)

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Stokta yok!

Bu kitabın tekrar basımı olacak mı?

Çok da güzel oldu

iflah olmaz bir muzırsın sel yayıncılık!

Tebrikler

Henüz bugün Sel Yayımcılık´tan çıkan Enis Batur eseri "Frenhoferolmak Başkalaşımlar ..."ı  -...´dan sonrası eser adının yazmadığım kalanını simgelemekte- okudum ve sansürcü ve akıldan yoksun çoğunluğun kendine has saçma zihniyetini de eleştiren güzel ve yeni bir dünya keşfetmiş olsum. Yazarına teşekkür ederken, bir okur olarak gözdelerim arasında yer alan Sel Yayımcılık´ı da her hamlesinde gönülden desteklediğimi bildirmek isterim.