Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Bayan Peregrine'nin Tuhaf Çocukları

Bayan Peregrine'nin Tuhaf Çocukları

Bayan Peregrine'nin Tuhaf Çocukları

8/10 - 54 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar:
  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Kitabın ilk basımı 2011 yılında “Miss Peregrine's Home for Peculiar Children” ismiyle okuyuculara sunuldu. Kitabın yazarı Ransom Riggs, eski fotoğraf koleksiyonlarını derledi ve ilgi çeken bir kurgu hazırlayıp öyküyü bu fotoğraflarla süsledi. Roman New York Times Bestseller Listesinde 1 numaraya kadar erişti. Yazarın ilk romanı olmakla beraber Ransom Riggs’in fantastik kurgu türünde gayet başarılı olduğunu kanıtladı.


Kitap, Türkiye’de “Bayan Peregrine’nin Tuhaf Çocukları “ ismiyle “İthaki Yayınları” tarafından yayımlandı. Kitabın Türkçe çevirisini “Aslı Dağlı”, editörlüğünü “Alican Saygı Ortanca” üstlendi.


Olaylar ana karakter Jacob’ın gözünden anlatılır. Büyük babasının trajik ölümüyle kâbuslar gören Jacob, büyük babasının anlattığı tuhaf yeteneklere sahip çocukların bulunduğu hikayelerin etkisinde olduğunu düşünüp bunun üzerine Galler’e gider ve hikayelerde adları geçen Tuhaf Çocukları ve Bayan Peregrine’yi bulmak ister. Jacob, sırlarla ve tehlikelerle dolu bir zaman döngüsünü keşfeder ve kendisini büyük bir maceranın içinde bulur.


Roman, 2016 yılında yönetmen “Tim Burton” tarafından beyazperdeye uyarlandı. Romandaki Bayan Peregrine karakterini yetenekli oyuncu “Eva Green” canlandırmaktadır.


Kitabın Devam Serileri :


Bayan Peregrine'nin Tuhaf Çocukları - Gölge Şehir


Bayan Peregrine'nin Tuhaf Çocukları - Ruhlar Kütüphanesi 


(Tanıtım Bülteninden)

İlk Baskı Yılı : 2015

Baskı Sayısı : 11. Basım

Sayfa Sayısı : 320

Dil : Türkçe

ISBN: 9786053754756


Yorumlar (10)

TÜM YORUMLARI GÖSTER
kitap aşkı

Ya bu kitap müthiş. Ben filmini izledim acayip herkese gerçekten tavsiye ederim :) İDEFİX :)

Etkileyici fotoğraflar eşliğinde bir tuhaf fantasik

Tim Burton'ın yönetmenliğini yaptığı "Bayan Peregrine'in Tuhaf Çocukları" filminden haberdar olduğumda konunun bir kitaptan alındığını bilmiyordum. İdefix'te araştırma yaparken kitap karşıma çıkmıştı. Tim Burton'ın fantastik gotik dünya yaratabilme konusundaki başarısını anlamak için 1989 yapımı ilk Batman filmini izlemek bile yeterli olur. Eğer Tim Burton böyle bir hikayeyi beyaz perdeye uyarlıyorsa güzel bir kitaptır düşüncesiyle tereddütsüz tüm seriyi satın aldım. Ransom Riggs'e bizi bu dünyadan uzaklaştıran fantastik bir dünyaya zaman zaman yolculuk yapmamızı sağladığı için teşekkürler. Karakterleri size özenle sevdiriyor. Ayrıca içeriğindeki ilginç fotoğrafları bulmak için ciddi bir emek harcandığını görebilirsiniz. Filmini henüz izlemedim. 3.kitabı bitirip izlemeyi düşünüyorum. Fantastik roman seven genç ruhlu yetişkinlere de tavsiye ederim.

Tek ilgi çekici yanı fotoğrafları.

Beklentilerimin altında kalan bir kitap.Ancak anlatımı sürükleyici. Yaş aralığı 15-17 arasındaki okuyucular için güzel bir kitap olabilir.