Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Barbarları Beklerken

Barbarları Beklerken

Barbarları Beklerken

Çevirmen: Dost Körpe
Yayınevi :

Can Yayınları , Çağdaş Dünya Yazarları Dizisi

Tükendi
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.

Nobel ödülü sahibi J. M. Coetzee, bu romanında hayalî bir imparatorlukta geçen olayları anlatıyor. Ancak, yazarın 1970?ler Güney Afrika?sına gönderme yaptığını seziyoruz. Geniş topraklara yayılmış bir imparatorluğun en ucundaki bölgede yaşayan Barbarlar, sözümona, ayaklanmak, imparatorluğu tehdit etmek üzeredirler. Onları bastırmak bahanesiyle merkezden gönderilen Albay ve emrindekiler, müthiş bir işkence ve kıyım başlatırlar. Bu olaylar, o bölgede görevli, yıllardır başkentin yüzünü görmemiş Sulh Yargıcı?nın ağzından aktarılır. Barbarları Beklerken, ürkütücü bir zorbalığın öyküsünü dile getirmekle birlikte, öncelikle bir aşk, sevecenlik, bağışlama ve insancıl duygular romanı. Coetzee roman kişilerini, olayların geçtiği ortamı öylesine ustaca aktarıyor ki, karakterlerin hiçbiri karikatürleşmeden, iyi ve kötü yanlarıyla somutlaşıyor. Coetzee zorbalara da, onların kurbanlarına da aynı insancıl tavır içinde yaklaşıyor. Barbarları Beklerken?i okurken, bir yandan az gelişmiş ülkelerde yıllardır oynanan siyasal oyunları izleyecek, öte yandan alışılmadık ama gerçek, sarsıcı bir aşka tanık olacaksınız.Sayfa Sayısı: 200

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2006

Sayfa Sayısı : 200

Dil : Türkçe

ISBN: 9789750705991

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

1001 Kitap'tan 1'i

Eleştirmenler, Coetzee’nin, yoğun, eksiltili anlatılarında Güney Afrika devletinin apertheid dönemi sırası ve sonrasına dair alegorilerini bulmaya çalışırlar. Barbarları Beklerken, muhakkak ki böyle bir yoruma açıktır..

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar (3)

İdare eder

İçinde derin anlamlar taşıyan ama yavaş akan bir kitap. bir yerden sonra ay şiştim diyebiliyor insan

Çok iyi

Herkese tavsiye ederim.. Bazı yerlerde uzun cümleler olsa da genelde sade bir dili var. Ayrıca ilgi çekici...

..

Güney Afrika´nın faşist Apartheid rejiminden etkilenmiş olan yazar,ırkçılık,önyargılar ve otorite üzerine çarpıcı bir kitap yazmış.İnsan okurken üzüntü ve çaresizlik hissediyor.Ayrıca farklı türde bir aşk öyküsü cinsellikle bolca harmanlanarak anlatııyor öyküde.Tavsiye ederim,ortalamanın üstünde bir kitap.