Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Bağlanma

Bağlanma

Bağlanma

Bağlanma ve Kaybetme - 1

8/10 - 6 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar:
Çevirmen: Tuğrul Veli Soylu
  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Alanındaki temel eserlerden biri olan Bağlanma ve Kaybetme üçlemesinin ilk cildi olan Bağlanma, bağlanma ilişkilerinin nasıl kurulduğunu anlatır ve çocuğun anneye olan bağlarının doğasını inceler. Bowlby, çocuklar üzerine yapılan deneysel çalışmaların ve bunlardan gelen verileri onaylayan biyolojik buluşların nasıl bazı davranış kalıplarını ortaya çıkardığını göstermeye çalışır.

Ona göre bağlanma davranışı, hayatta kalma mücadelesinde yırtıcılara karşı korunmak için ortaya çıkan, beslenme ve üreme kadar önemli olan içgüdüsel bir tepkidir.

Kitaba içgüdüsel davranış, nedenleri, işlevleri ve ontogeni tartışmalarıyla başlayan Bowlby, bağlanma davranışının nasıl geliştiği, nasıl idare edildiği, ne işlevi olduğuna dair kuramsal bir formülasyon vermeye çalışır. Bu cildin ilk basımından sonraki on beş senelik süreçte hem kuramsal hem ampirik bir çok gelişmeye ithafen ikinci baskıya iki yeni bölüm eklenmiş, ve diğer bölümler gözden geçirilmiştir. Bugün alanında hâlâ en önemli başvuru kaynaklarından biri olarak kabul edilen eserin birinci cildi olan Bağlanma titiz bir çeviriyle Türkçe'de...
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 480

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Pinhan Yayıncılık

İlk Baskı Yılı : 2012

Sayfa Sayısı : 480

Dil : Türkçe

ISBN: 9786055302054


Yorumlar (1)

Farklı Bir Okul

Kitap gerçekten alanında bir baş yapıt. Kuramı, Nesne İlişkileri kuramına benziyor ama farklı  bir kuram.

Tanıtım yazısında bir üçlemeden bahsediliyor ama  iki kitap ismi veriliyor, bunun nedeni de sanrırım kitapların baskı sırasıyla ilgili. Gerçekte bu üçleme:  Bağlanma, Ayrılma ve Kaybetme adlı 3 kitapdan oluşuyor.