Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


        
    
Ateş Canına Yapışsın

Ateş Canına Yapışsın

Ateş Canına Yapışsın

8/10 - 11 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

İletişim Yayıncılık , Çağdaş Türkçe Edebiyat Dizisi

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Bütün sakinlerinin mutlu ve huzurlu yaşadığı Cennet'te, Tanrı ilk insanı yarattı, adına da Âdem dedi. Onu yarattığı toprağa kendi nefesinden üfleyerek can verdi, bu cana hem iyilikten hem şerden, hem riyadan hem sadakatten koydu. Ona güzel olan ne verdiyse, bir o kadar da kötülük ekledi. Sonra Cennet'teki tüm varlıklara dönüp Âdem'e secde etmelerini buyurdu.

Bu buyruğa karşı çıkabilecek kadar kibirli tek bir Cennet varlığı vardı, o da Azazil'di. Âdem gelene kadar Cennet'te kendi özünden bihaber, huzur içinde yaşayan Azazil, "ilk insan"la mücadeleye girecek, yaratılışında var olan ateş canına yapışıp İblis'e dönüşene dek bütün Cennet'e Âdem'den üstün olduğunu kanıtlamaya çalışacaktı.

Peki ya bir çamur topağından ibaret olan insan, Cennet bahçesinin çiçeği Azazil'in aklına haramı düşürürse ne olacak? İblis mi insanı kandıracak, yoksa insan İblis'i Cennet'ten kovduracak kadar "şeytan" mı olacak?

Sezgin Kaymaz yeni romanı Ateş Canına Yapışsın'da, insanlık tarihinin en eski anlatılarından biri olan "Cennet'ten kovuluş" hikâyesine can veriyor. Hepimizin tanıdığı Cennet'in bildik kahramanları onun kalemiyle yepyeni bir ses kazanıyor.Sayfa Sayısı: 238

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: İletişim Yayıncılık

Sayfa Sayısı : 238

İlk Baskı Yılı : 2008

Dil : Türkçe

ISBN: 9789750506048


Yorumlar (2)

Eğlenceli bir cennetten kovulma hikayesi

Sezgin Kaymaz bu kitabında bildiğimiz hikayeyi kendi yorumuyla Azazil'in (şeytanın) bakış açısından anlatmış. Yazarın kendi tarzındaki süprizler ve mistik olaylar olmasa da herkesin bildiği karakterlerin Sezgin Kaymaz diyalogları ile konuşması kitabın farklılığını yansıtıyor.
Çok keyifli, bir solukta okunabilecek bir kitap.

Hic Sezgin Kaymaz tarzi degil

Alistigim sevdigim tarzinin disina cikmis. Azazil adiyla (azledilen, kovulan anlami ile) seytanla tanisiyoruz. Dir dir dir vir vir vir, cenesi durmuyor. Didaktik midaktik olmaz bu kadar. Bir Coach havasinda anlatiyor da anlatiyor.
Dort melekle kankayiz.
Derken adem geliyor: bir ukala, bir felsefe meraklisi...
Sonrasini da biliyoruz zaten.
Hic guzel degil bu kitabi. Cok uzulerek, 1 veriyorum.