Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Aşk ve Gurur

Aşk ve Gurur

Aşk ve Gurur

8/10 - 20 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar:
Çevirmen: Nihal Yeğinobalı
Yayınevi :

Can Yayınları , Dünya Klasikleri Dizisi

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Aşk ve Gurur, taşralı bir beyfendinin kızı olan Elizabeth Bennett ile varlıklı ve soylu toprak sahibi Fitzwilliam Darcy arasındaki çatışmayı anlatır. Gerçi Jane Austen bu iki karakteri birbirlerinin tuzağına düşmüş kişiler gibi sunar, ama "ilk izlenim"i tersine çevirmekte gecikmez: Soyluluk ve servetten kaynaklanan "gurur" ile elizabeth'in ailesinin soylu olmayışı karşısında beslediği "önyargı", Darcy'yi mesafeli davranmak zorunda bırakır. Elizabeth'in davranışında da hem özsaygının uyandırdığı "gurur", hem de Darcy'nin züppeliği karşısındaki "önyargı" etkili olur. Zeki ve coşkulu Elizabeth yalnızca Austen'ın en çok sevdiği kadın kahramanı değil, aynı zaman bütün İngiliz edebiyatının en çok ilgi uyandıran kadın roman kişiliklerinden biridir.

Sıradan insanların günlük yaşamlarını işleyerek romana ilk kez belirgin bir modern nitelik kazandıran Austen'ın en sevilen romanlarından biri olan Aşk ve gurur'u, Nihal Yeğinobalı'nın yetkin Türkçesiyle sunuyoruz.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 444

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 363

Baskı Yılı: 2007


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2007

Sayfa Sayısı : 444

Dil : Türkçe

ISBN: 9789750708619

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Gurur ve Önyargı bulmacası
Ayşe'nin Kitap Kulübü
Jane Austen'ın ünlü romanı Gurur ve Önyargı'dan esinlenen Ayşe'nin Kitap Kulübü'nün hazırladığı bulmacada Mr. Darcy'nin yıllık gelirinden Mr. Collins'in kiminle evlendiğine kadar birçok sorunun cevabını keşfedeceksiniz!
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar (3)

Çok güzel bir aşk romanı

Herkesin okuması gereken çok güzel bir aşk romanı. Konusu birçok filme uyarlanmış bu roman 18. yy sonlarında İngiltere´de geçiyor fakat orijinal konusuyla bugün bile filmlere rahatlıkla uyarlanabiliyor. En son Asi dizisininde işlnemişti sanırım. Yanlış anlaşılmalar sonucu yaşanan aşk acısının yanı sıra, zengin ile yoksul arası aşk ilişkileride anlatılıyor romanda.

harika

Okuduğum en güzel aşk romanlarından biriydi.. Austen kitaptaki duyguyu okuyucuya çok iyi yansıtmış

aşk ve gurur

Ben kitabın filmini izledim çok sevdim. Bu aralarda da kitabını okuyacağım. Jane austen gerçekten çok başarılı bir yazar.